Помер наш колега Костянтин Савчук

20 Травня, 2022

Колектив Київського університету права Національної академії наук України з глибокою скорботою повідомляє про смерть нашого колеги, друга, прекрасної людини Костянтина Олександровича Савчука.

Костянтин Олександрович багато років працював в нашому колективі, був справжнім знавцем своєї справи, відомим фахівцем в галузі міжнародного права.

К.О. Савчук народився 28 квітня 1977 р. в м. Києві в сім’ї науковців. У 1998р. закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету ім.Тараса Шевченка, здобувши кваліфікацію магістра міжнародного права, референта-перекладача з англійської мови. Працював в Інституті держави і права ім.В.М. Корецького НАНУ з 1998р., зростаючи професійно від аспіранта до старшого наукового співробітника.

З 2011 К. Савчук працював за сумісництвом на посаді доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Київського університету права НАН України. Викладав навчальні дисципліни: «Історія міжнародного права»; «Історія міжнародно-правових вчень»; «Вступ до спеціальності «Міжнародне право»»; «Теорія міжнародних відносин»; «Міжнародне право навколишнього середовища».

Опублікував понад 300 наукових праць, був одним з упорядників, співавтором вступного нарису та біографічних довідок до 8 тому з міжнародного права «Антології української юридичної думки».

Брав активну участь у підготовці: шеститомної «Юридичної енциклопедії»; підготувавши до всіх томів цього видання 95 статей-термінів; Великого юридичного енциклопедичного словнику; був виконавчим секретарем редакційної колегії трьохтомної Енциклопедії міжнародного права.

К.О. Савчук входив до складу редколегій наукових юридичних періодичних видань: «Український щорічник міжнародного права», «Часопис Київського університету права».

Результати його наукових досліджень неодноразово доповідалися на міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях та семінарах, а також на засіданні Бюро Відділення історії, філософії та права НАН України.

Костянтин Савчук був членом Української асоціації міжнародного права. Неодноразово виступав суддею Національного раунду Змагань з міжнародного права «Telders International Law Moot Court Competition».

Був нагороджений НАН України відзнакою та нагрудним знаком для молодих учених «Талант, натхнення, праця». Під його науковим керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій.

Він був одним з найкращих наших викладачів. Його любили студенти і він заслужено користувався щирою повагою працівників КУП НАНУ.

Наші глибокі співчуття родині, близьким та рідним Костянтина Олександровича.

Світла пам’ять нашому дорогому колезі!

Прес-центр КУП НАНУ