До Дня Незалежності України в КУП НАНУ пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Незалежність України: історія, сучасність та перспективи»

24 Серпня, 2023

Сьогодні 24 серпня 2023 року в Київському університеті права НАН України було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Незалежність України: історія, сучасність та перспективи», присвячену 32-й річниці Незалежності України. Конференція проводилася як у форматі онлайн, так і офлайн, з дотриманням всіх заходів безпеки, з огляду на загрози з боку держави-терориста.

Відкриваючи пленарне засідання, виступив голова оргкомітету конференції, ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький, який привітав учасників конференції зі святом Дня Незалежності України. У своїй доповіді ректор висвітлив хронологію основних історичних подій, які передували ухваленню Акта проголошення незалежності України позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року, яким було проголошено незалежність України та створення самостійної української держави.

Юрій Бошицький підкреслив значущість свята Дня Незалежності України з огляду на ту високу ціну, яку платить український народ, захищаючи нашу батьківщину від зазіхань з боку держави-агресора, а також висловив глибоку подяку тим українцям та представникам інших національностей, які зараз зі зброєю в руках у важких боях боронять незалежність України і тим, хто створює умови для цієї боротьби.

У ході свого виступу проф. Юрій Бошицький презентував наукове видання КУП НАН України «Конституція України: стан, перспективи та механізми реалізації», ‒ матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 27 червня 2023 року), яке нещодавно вийшло друком, та закликав учасників конференції не зволікати з оформленням та поданням тез своїх виступів для їх наступного опублікування у форматі збірки матеріалів конференції.

З вітальними словами до учасників конференції звернувся Юрій Фрицький, д.ю.н., професор, екс член Центральної виборчої комісії.

У пленарному засіданні конференції взяв також участь іноземний гість ‒ партнер Київського університету права НАН України, громадянин Литви, керівник благодійної волонтерської організації Міндаугас Йонушас, який привітав присутніх учасників конференції та всіх українців зі святом Дня Незалежності України та висловив щиру підтримку українцям у боротьбі за незалежність від імені литовського народу.

З науковими доповідями виступили завідувачі кафедр Київського університету права НАН України: завідувачка кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ, к.ю.н., доцент Анастасія Антонюк; завідувач кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ, к.ю.н. Валерій Андрусів; завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ, к.ю.н., доцент Сергій Матвєєв.

Структурні підрозділи Київського університету права НАН України були представлені виступами керівника Міжнародного центру правових та економіко-соціальних досліджень країн центрально-східної Європи КУП НАН України у м. Ужгород, к.ю.н. Івана Ващинця та завідувача кафедри загальнотеоретичних правових та гуманітарних дисциплін Рівненського інституту КУП НАН України, к.ю.н., доц. Віктора Ткачука.

З доповідями виступили науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України: Катерина Кармазіна, к.ю.н., доцент, адвокат, секретар Ради адвокатів Одеської області, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ; Микола Малій, к.ю.н., директор правничої компанії ТОВ «АЮР-КОНСАЛТИНГ», старший викладач кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ.

Активну участь у конференції взяли також молоді науковці-доповідачі: Дмитро Гриньо, аспірант КУП НАНУ, адвокат; Ігор Семко, аспірант КУП НАНУ та інші.

Доповіді на конференції завершились виступом к.ю.н., доцента кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ, відповідального секретаря Приймальної комісії КУП НАНУ Івана Канфуі.

Загалом у ході засідання науково-практичної конференції було заслухано 18 наукових доповідей.

Наприкінці науково-практичної конференції ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький підбив підсумки проведеної роботи, подякував учасникам, висловив упевненість у подальшій співпраці на науковій ниві та ще раз привітав присутніх з Днем Незалежності України.

Прес-Центр КУП НАНУ