Студенти КУП НАН України вшанували пам’ять академіка Михайла Грушевського

30 Листопада, 2009

За дорученням ректора, професора Ю.Л.Бошицького представники студентського самоврядування 25 листопада до 75 річчя від дня смерті академіка М.Грушевського поклали квіти до його пам’ятника (по вул. Володимирській, 55).

Важко знайти іншу історичну постать, творчість і громадська політична діяльність якої була б настільки актуальною й необхідною для теперішнього покоління українців, ніж М.Грушевський. Саме він був провідником ідей духовної модернізації українського суспільства, перетворення його в єдину націю, формулював українські політичні постулати. Не випадково Михайла Грушевського називають «Шевченком XX століття». І якщо Т.Шевченко пробудив українців від сну поетичними образами, торував їхній шлях у майбутнє, то М.Грушевський у практичній площині працював над перетворенням етнографічної маси несвідомих громадян. Своїм кредо у науковій і політичній діяльності М.Грушевський вважав те, що вся діяльність науковця мусить ґрунтуватися на правдивих джерелах та суспільному досвіді. «… суспільність,- писав він, – що має віру в себе, мусить мати і відвагу глянути на неприкрашену правду свого минулого, щоб зачерпнути в ній не зневіру, а силу».

Галина Левківська