Тиждень поезії в КУП НАН України

22 Березня, 2024

Вже досить давно, під час тридцятої сесії ЮНЕСКО, в 1999 році в Парижі було прийняте рішення оголосити 21 березня Всесвітнім Днем поезії, вшанувавши тим самим геніальне інтелектуальне й духовне досягнення людства – висловлення думок, почуттів, ідей через віршовані рядки. Вже чверть століття у світі не просто читають, декламують, люблять поетичне слово, але й влаштовують заходи, присвячені цій величезній частині світової культури.

В Україні, де йде жорстока війна з агресором, поезія стала засобом проживання воєнного досвіду, трагічного через біль багатьох втрат, і разом з тим героїчного завдяки нашим воїнам-захисникам. Читання віршів стало ліками для поранених душ, можливістю співпереживати разом з талановитими поетами весь аспект людських почуттів та роздумів.

Саме тому у нас в країні триває цілий Тиждень поезії, під час якого проходить онлайн-марафон військової поезії, адже багато талановитих поетів в рядах Збройних Сил України захищають Україну. На жаль, ми втрачаємо, поруч з багатьма героями цієї війни, і прекрасних поетів, серед яких такі, як Максим Кривцов або Гліб Бабич.

Мета цього онлайн-марафону, до якого долучились студенти Київського університету права НАН України – привернути увагу до творчості поетів та поеток, які захищають або захищали нашу країну від рашистської навали.

Прес-Центр КУП НАНУ