У КУП НАН України відбулися засідання англомовного дебатного клубу “KUL Lawyer”

23 Грудня, 2021

23 грудня 2021 року відбулося чергове засідання англомовного дебатного клубу “KUL Lawyer” студентського наукового гуртка «Ліга права» при кафедрі державно-правових та галузевих правових дисциплін на тему: “The most high-profile cases of famous brands” («Найбільш гучні кейси відомих брендів»). Засідання проводилося в. о. завідувача кафедри держави державно-правових та галузевих правових дисциплін Олена Доценко та в. о. завідувача кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Сергієм Матвєєвим. У даному заході взяли участь здобувачі вищої освіти всіх курсів університету. Наукова дискусія стосувалася проблем захисту авторського права на аудіовізуальні твори на прикладі судових кейсів “Vanilla Ice v. David Bowie” (1990), “Marvin Gaye Estate v. Robin Thicke, Pharrell, and T.I.” (2015), а також щодо можливих порушень авторського права при створенні таких кінострічок як “The Fifth Element”, “Avatar”. Крім того, предметом дискусії стали судові кейси про порушення авторських прав таких відомих брендів як Apple, Microsoft, Gucci, Starbucks, Google тощо.

Засідання клубу відбуваються регулярно.

Перше засідання на тему “Weird laws around the world” («Дивні закони країн світу») відбулося 28 жовтня 2021 року, на якому в. о. завідувача кафедри державно-правових та галузевих првових дисциплін Олена Доценко, яка презентувала доповідь на тему: “Weird Japanese laws that are real” («Дивні закони Японії, що є чинними»), здобувачка вищої освіти Анастасія Майорова виступила з доповіддю про дивні закони країн Євроипи, здобувач вищої освіти Марченко Роман виступив з доповіддю про дивні закони країн Сходу, а в. о. завідувача кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін Сергій Матвєєв виступив з доповіддю про дивні закони США.

Друге засідання дебатного клубу “KUL Lawyer” на тему “Universal Declaration of Human Rights” («Загальна декларація прав людини») було присвячено Міжнародному дню прав людини і відбулося напередоні свята 9 грудня 2021 року. Наукова дискусія була присвячена актуальним питанням здійснення та захисту прав людини в Україні та в світі.

Прес-центр КУП НАНУ