У КУП НАН України відбувся Другий щорічний марафон із вшанування творчості Великого Кобзаря: «І на сторожі коло їх поставлю слово!»

10 Березня, 2021

10 березня 2021 року у Київському університеті права НАН України відбувся Другий щорічний марафон з вшанування творчості Великого Кобзаря: «І на сторожі коло їх поставлю слово!», присвячений 207 річниці з дня народження та 160 років з дня смерті Тараса Григоровича Шевченка. З огляду на карантинні обмеження, урочистості було проведено з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Організаторами свята виступили кафедра загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін та студенти першого курсу спеціальності «Право» КУП НАН України.

Мета заходу полягала у вшануванні та популяризації серед молодого покоління могутньої, багатогранної та дійсно пророчої поезії Тараса Григоровича Шевченка, і це думка не лише українських дослідників-шевченкознавців, але й науковців з усього світу. Адже лише «Кобзар» перекладений понад 100 мовами світу, однією з таких мов є угорська – саме з декламуванням «Заповіту» угорською мовою ректор Київського університету права НАН України, проф. Юрій Ладиславович Бощицький розпочав своє привітальне слово. Однак перед декламацією студенти мали спочатку пройти тест на знання фактів із життя та творчості Тараса Шевченка.

В урочистому заході взяли участь ректор, проф. Ю.Л. Бошицький, проректор з навчально-методичної та наукової роботи О.О. Хорватова, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін К.С. Лісова, доцент кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін О.В. Некряч (організатор), завідувач науковою бібліотекою Т.Ю. Ярошевська та інші.

Протягом 4 годин, 20 хвилин і 192 секунд викладачі та адміністрація університету насолоджувались читанням вічно сучасної поезії Великого Пророка студентами першого курсу спеціалізації «Право» на фоні слайд-шоу зі світлинами Тараса Шевченка, написаними як самим поетом, так і нашими сучасниками. Майбутні правники вразили не лише чуйним прочитанням віршів, але й власним аналізом поезії, обраної для декламування.

На фінішній прямій ректор разом зі студентами продекламували рядки зі збірки «Малий Кобзар», що стали своєрідним лейтмотивом усього заходу: «Учітеся, брати мої! Думайте, читайте, і чужому научайтесь, – свого не цурайтесь!»

Наприкінці заходу викладачі та адміністрація університету подякували організаторам і студентам за справжнє свято, яке вони створили, висвітливши не лише нелегку життєву долю, але й особливості його людської натури, оточення та багатогранний талант Тараса Григоровича Шевченка у різних напрямах мистецтва.

Прес-центр КУП НАНУ