Національна академія наук України Київський університет права

У КУП НАНУ відкрито гранітний меморіал до 30-ї річниці Незалежності України та початку нового навчального року

2 Вересня, 2021

1 вересня 2021 року в Київському університеті права НАН України на його центральній території відбулося урочисте відкриття з нагоди Дня знань та посвяти першокурсників відкриття гранітного монументу.

Ідея встановлення гранітної стели належить ректору КУП НАНУ Ю.Бошицькому і монумент присвячений одразу 3 подіям – 25 річчю прийняття Конституції України, 30 річчю Незалежності України та початку нового навчального року. У своєму вступному слові ректор сказав, що встановлення стели є подарунком колективу КУП НАН України до цих знаменних явищ в житті університету. Стелла має вигляд прямокутної колони висотою в 1.5 метра в зображенням тризубу та надписом до 30 річчя Незалежності України з одноі сторони і зображенням відкритої книги – Конституції України з другоі сторони. На двох сторінках книги викарбовано 4 статті Конституції України, зокрема:

Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. 

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.Також на колоні є викарбовано латинською мовою відомий в юридичних колах афоризм, який перекладається як – «Право є мистецтвом добра та справедливості»

Урочисто перерізали стрічку в присутності колективу університету, студенства та їх батьків  ректор Ю.Бошицький, почесний ректор КУП НАН України, академік Ю.Шемшученко та почесний доктор КУП НАНУ Ю. Кармазін. Також до монументу були покладені живі квіти. 

На урочистостях з нагоди відкриття монументу були присутні поважні гості та партнери університету які привітали всіх присутніх з цією подією.


Колектив університету з приємністю та вдячністю виконавцям зазначає високу якість і естетику стели, яка була виготовлена на Рівненщині, студентом нашого університету і своєчасно встановлена компанією «ФОП МЕЛЬНИК В.А.».

Прес-центр КУП НАНУ