Участь делегації КУП НАН України у з’їзді юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ для обрання члена Вищої ради правосуддя

5 Червня, 2023

2 червня 2023 року делегація Київського університету права НАН України взяла участь у з’їзді представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ для обрання другого члена Вищої ради правосуддя за своєю квотою. За посаду члена ВРП на з’їзді науковців-правників будуть змагатись:

Хавронюк Микола Іванович – професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Рожнов Олег Вікторович – доцент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого. Є фахівцем у галузі цивільного судочинства та цивільного процесу.

Головував на з’їзді ректор Державного торговельно-економічного університету, голова організаційного комітету З’їзду Мазаракі Анатолій Антонович. Секретар З’їзду Лученко Дмитро Валентинович – проректор з наукової роботи Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого.

З’їздом було сформовано мандатну та лічильну комісії. До слова було запрошено кандидатів з доповіддю.

У своєму виступі Олег Рожнов розказав про свій життєвий та професійний досвід. Кандидат розповів, що двічі брав участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду, однак невдало (не потрапив у підсумковий рейтинг). Олег Рожнов наголосив, що, нажаль, чимала кількість студентів ніколи не були в судах і не розуміють, для чого існує Вища рада правосуддя. Також кандидат розповів, що серед суспільства і студентства спостерігається критичне ставлення до судової влади. Кандидат також отримав свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю.

Перед делегатами виступив Микола Хавронюк. Він також розповів про свій життєвий та професійний досвід. Зокрема, кандидат, разом з іншими експертами, підготував проєкт нового Кримінального кодексу. Микола Хавронюк також розкритикував стан речей в державі. «Я знаю проблеми суддів. Я вболіваю за суддів. Я хочу, щоб судді були по-справжньому незалежні»,- зазначив Микола Хавронюк.

Нажаль, в результаті як першого так і повторного голосування, жоден кандидат не набрав необхідної кількості голосів.

Таким чином, члена ВРП по квоті З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ обрати 2 червня не вдалося.

У подальшому буде скликано новий з’їзд, з висуненням нових кандидатів на посаду члена ВРП, перевіркою Етичною радою тощо.

Прес-центр КУП НАНУ