Участь представників КУП НАНУ в потужній виставці живопису в Ужгороді

31 Травня, 2023

Ректор КУП НАНУ Бошицький Ю.Л. та заступник структурного підрозділу КУП НАНУ м. Ужгород Бухало М.В. отримали запрошення від  керівництва міста Ужгород та обласного художнього музею, взяти участь у презентації унікальної виставки робіт маестро Йосипа Бокшая, а також кількох поколінь родини видатного художника: сина, Йосипа Бокшая-молодшого, внука, нинішнього директора обласного художнього музею Франциска Ерфана та дружини Франциска, керамістки Ірини Ерфан.

Спілкування з провідними митцями області завжди надзвичайно цікаво і корисно, так як вдалося домовитися про організацію наступної виставки деяких закарпатських митців в Києві, у нас в університеті, в рамках нашого проекту «Інтелектуальна власність в Україні – перлини сучасного живопису для студентської молоді».

Дуже корисним було спілкування, під час цього заходу, і з Генеральними консулами Угорщини та Словаччини в Ужгороді, міським головою Богданом Андрієвим, головою Спілки художників Закарпаття, народним художником України Борисом Кузьмою.

Дана виставка в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді продовжує традицію проведення мистецьких заходів у своєму офісі і започатковує серію експозицій, присвячених художнім династіям, яких у Закарпатському відділення Спілки художників України налічується понад 20.

Творчість закарпатських митців визначена багатонаціональним існуванням краю, а картини Йосипа Бокшая прекрасні, випромінюють безмежну любов до рідного краю, природи, людей. Поколінню видатного майстра , корифея закарпатської школи живопису, випало проживати в чотирьох державах, до яких у той чи інший період належало Закарпаття. І це відобразилося на його творчості.

Під час цього культурологічного заходу мали можливість презентувати нове видання присвячене Київському університету права НАН України та обговорити широке коло співпраці в сфері освіти, науки, культури та профорієнтації з ужгородськими, угорськими та словацькими колегами.

Прес-центр КУП НАНУ