Участь викладачів КУП НАНУ в IV Міжнародної науково-практичної конференції «Філософія мови та нові тенденції в перекладознавстві й лінгвістиці»

2 Квітня, 2023

Викладачі кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін взяли участь у роботі IV Міжнародної науково-практичної конференції «Філософія мови та нові тенденції в перекладознавстві й лінгвістиці».

30 березня 2023 року на базі факультету іноземної філології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція “Філософія мови та нові тенденції в перекладознавстві й лінгвістиці”.

У програмі конференції представлені доповіді провідних лінгвістів із різних закладів вищої освіти як України, так і зарубіжжя. Зокрема, на конференції були присутні такі викладачі кафедри загальнотеоретичних правових та соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ, як Яна Вакуліч, Людмила Васюк, Надія Загуменна, Денис Гаджоса та Володимир Павлов. Науковий захід дозволив учасникам обговорити актуальні питання сучасного перекладознавства та лінгвістики.

Із доповіддю «Extremes Meet: What Kind of Opposite Meanings do Translators Produce?» виступив доктор філософії, доцент кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу УДУ імені Михайла Драгоманова Павло Шопін.

Доповідач проаналізував протилежні значення в перекладах студентів та зазначив, що перекладачі повинні навчитися працювати з бінарними опозиціями та завжди враховувати контекст, щоб уникнути непорозуміння та критичних помилок.

Також на конференції були представлені доповіді й інших шановних гостей: «Tropology of Perception from the Cognitive Semantic Perspective PopSci vs. Intellectual Fiction» – професор Ольга Воробйова; «The Adjectives “Light” and “Dark” in Astrophysical Texts: a Corpus» – професор Danuta Stanulewicz та аспірант Konrad Radomyski (Польща); «Academia and ChatGPT: Will It Trend to Be a Friend in the End?» – професор Ramun? Kasper? (Литва).

Наприкінці відбулась наукова дискусія, під час якої науковці відповіли на численні запитання учасників конференції.

Всі учасники конференції отримали відповідні сертифікати, що підтверджують їх участь.

Онлайн-форма наукового спілкування дає можливість обмінятися науковими доробками з колегами з різних країн світу та надати пропозиції щодо подальшого наукового співробітництва.

Прес-Центр КУП НАНУ