Урочисте відкриття Кабінету аграрного права імені В.І. Семчика

7 Жовтня, 2016

У переддень святкування Дня юриста в Київському університеті права НАН України за доброю традицією вшанування пам’яті про колег-науковців було відкрито Кабінет аграрного права імені В.І. Семчика. Семчик Віталій Іванович – профессор Київського університету права НАН України, головний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, член-кореспондент НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України. Безсумнівно, велична постать освітянина та науковця. Все його життя було присвячено юриспруденції – спочатку як практика, а пізніше свій досвід і знання він передавав студентам та аспірантам. Він став одним з фундаторів наукових ідей та поглядів в галузі земельного, аграрного та кооперативного права у стінах КУП НАН України. На підготовлених ним монографіях, підручниках та коментарях законодавства було виховане покоління майбутніх фахівців з земельного, аграрного та кооперативного права у КУП НАН України. Змістовні лекції, які були представлені вченим у аудиторіях цієї установи, завжди викликали глибоке захоплення у зацікавленої студентської молоді. За видатні досягнення на науковій та викладацькій ниві В.І. Семчику було присвоєне почесне звання професора КУП НАН України.

Усі віхи життєвого шляху В.І. Семчика відобразились в експозиції Кабінету аграрного права. Підбірка робіт науковця – одноособових та колективних монографій, робіт учнів різних років склали один з виставкових стендів. В іншому – розмістились світлини В.І. Семчика на різних етапах його життєвого шляху – від воєнних років до роботи в КУП НАНУ. Третину стенду займають нагороди науковця, якими він був відзначений впродовж свого життя.
     Віталій Іванович Семчик – знаний фахівець в галузі аграрного та земельного права. Тож інформаційні стенди з цих стратегічно важливих для України галузей та підбірка навчально-методичного матеріалу склали другу частину експозиції.

На відкритті Кабінету аграрного права імені В.І. Семчика були присутні його син та онука – Семчик Олександр Віталійович та Семчик Ольга Олександрівна. Також вже знані науковці. У своїх промовах вони відзначили важливість існування такого тематичного Кабінету не тільки як пам’яті їх рідної людини, але і як вагомий інструмент виховного впливу на молодь, яка посеред ілюстрації здобутків великих науковців прагнутиме ще більших висот.
     З вітальним словом до всіх присутніх звернувся ректор Київського університету права НАН України проф. Ю.Л. Бошицький. В першу чергу він звертався до молоді. До їх сумління. До їх пам’яті. Уроки історії та шанування – найголовніші уроки Життя, засвоєння яких є запорукою безперервності та наступності в науці. Це є продовженням вчителів у своїх учнях.
     Гостями на визначній події стали – український політичний діяч, Народний депутат України багатьох скликань Ю.А. Кармазін, генеральний директор науково-дослідницького бізнес-центру «Європейська корпорація консалтинг ЛТД», Лондон – Велика Британія, представництво в Чеській Республіці у м. Прага Руслан Будка та Президент Міжнародного інвестиційного центру Генезис Мохаммад Рокаі. У своїх виступах гості відзначили високий рівень облаштування Кабінету аграрного права та виявили неабияку зацікавленість до виставкових експонатів.

Коротку екскурсію по експозиції провела завідувач кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Н.О. Армаш. Силами саме цієї кафедри зібрано більшість експонатів та підготовлені тематичні стенди з аграрного права.
     Врешті, свято пам’яті вдалося. В майбутньому, експозиція Кабінету аграрного права імені В.І. Семчика буде поступово розширюватись. До цього обіцяли долучитись усі присутні – родичі В.І. Семчика, його учні і колеги.

Прес-служба