В КУП НАН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «XIV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького»

18 Травня, 2021

14 травня 2021 р. в Київському університеті права НАН України в змішаному режимі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «XIV Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького». Конференцію було приурочено Дня науки, а метою стало обговорення найбільш актуальних теоретичних та практичних проблем сучасного стану права та міжнародного права.

Пленарне засідання відкрив ректор КУП НАН України, професор Ю.Л. Бошицький, зазначивши, що проведення Наукових Читань стало вже гарною традицією для університету. У своєму виступі ректор зупинився на видатній постаті В.М. Корецького, зазначивши, що вчений одним з перших розпочав вивчення проблем міжнародного права, які набули глобального значення в післявоєнні період. Протягом багатьох років у сфері наукових інтересів ученого були проблеми кодифікації міжнародного права, зокрема, морського права та правового статуту Континентального шельфу; дослідження прогресивних принципів міжнародного права та співвідношення міжнародного права з внутрішнім правом. Результатом багаторічної праці вченого з проблем міжнародного приватного права стало створення ним фундаментальної монографії «Нариси англо-американської доктрини і практики міжнародного приватного права», яку було видано КНР китайською мовою.

У 1946 році В.М. Корецький брав участь у підготовчих сесіях та проведенні Паризької мирної конференції, скликаній для укладення мирних договорів держав антигітлерівської коаліції з колишніми союзниками гітлерівської Німеччини в Європі; пізніше був членом делегації УРСР на 1-й, 2-й, 4-й сесіях ГА ООН (1946, 1947, 1949 р.р.), радником представника СРСР в Раді Безпеки ООН (1946 р.).

Корецький В.М. – перший вітчизняний учений, який увійшов до складу Комітету ООН з прогресивного розвитку міжнародного права та його кодифікації (Нью-Йорк, 1947 р.), а згодом став членом Комісії міжнародного права ООН (Нью-Йорк, 1949–51 р.). Вінцем діяльності Корецького В.М. стало обрання його у 1960 р. на 15-й сесії ГА і Ради Безпеки ООН членом Міжнародного суду ООН у Гаазі строком на 9 років (1961–70), а у 1968 р. – віце-президентом суду.

Наприкінці свого виступу ректор зазначив, що наукова спадщина В.М. Корецького залишається одним із важливих джерел унікальної інформації, а тому її використання є потужним імпульсом в сфері вирішення проблем сучасного стану права та міжнародного права, й значним внеском у формування правової системи України.

На конференції були присутні науково-педагогічні працівники КУП НАНУ, студенти та аспіранти. Модератором заходу була проректор з навчально-методичної та наукової роботи О.О. Хорватова. Під час панельних дискусій були обговорені актуальні питання права, міжнародного права та порівняльного правознавства.

Під час роботи конференції відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права Національної академії наук України та Освітньою платформою «Pravozno». Завдяки даній співпраці студенти КУП НАНУ, які планують продовжувати навчання в магістратурі зможуть підготуватися до Єдиного вступного іспиту та Єдиного фахового вступного випробування зі спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право».

Прес-центр КУП НАНУ