В КУП НАН України відбувся круглий стіл на тему: «8 травня – День пам’яті та примирення»

11 Травня, 2024

8 травня 2024 року у Київському університеті права НАН України відбувся круглий стіл на тему: «8 травня – День пам’яті та примирення», організаторкою якого виступила доцент кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Олена Романова.

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939-1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Повномасштабна війна рф проти України гостро поставила питання переосмислення важливих питань Другої Світової війні.

Учасники круглого столу досліджували такі теми:

• Внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.
  • Окупаційний режим в Україні за часів 2-ї світової війни.
  • Підсумки 2-ї світової війни для України.
  • Червоний мак – символ пам’яті.

У даному заході взяли участь студенти першого курсу університету.

Серед присутніх гостей – викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Володимир Павлов. Під час заходу студенти демонстрували заздалегідь підготовлені презентації, задавали питання одне одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції.

Засідання круглого столу проходило в онлайн режимі на платформі Google Meet. По закінченню роботи було підведено підсумки.

Прес-Центр КУП НАНУ