В КУП НАНУ було проведено міжвузівський круглий стіл на тему: “Феномен конституційного конфлікту”

27 Червня, 2023

26 червня 2023 року Київським університетом права НАН України було проведено міжвузівський Круглий стіл на тему: “Феномен конституційного конфлікту”. Серед учасників були представники Київського національного університету ім. Т. Шевченка, ВНЗ «Національна академія управління» та Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

Організатором та модератором виступила доцент кафедри кримінального права та процесу КУП НАН України к.ю.н., доцент Наталія Веселовська.

Даний захід відбувся в рамках вивчення таких дисциплін, як “Актуальні проблеми конфліктології та профайлінгу”, “Актуальні проблеми конфліктології та практична медіація”, “Медіація в професійній діяльності”, “Юридична психологія”, “Кримінологія”, “Конфліктологія” та роботи наукового студентського гуртка «Клуб кримінологів».

Круглий стіл присвячений річниці прийняття Основного Закону України, тому важливими темами, що розглядалися, були:

Конституційний конфлікт як політико-правова реалія; Свобода, Конституція та війна; “Суд зброї”; Формування елементів культури війни; Розвиток духовності та моральності як важлива складова продовження існування людства; Деструктивні стани суспільства; Особа як безпосередній учасник конституційного конфлікту; Конституційний конфлікт як необхідна форма розвитку правової реальності.

Також відбулася дискусія, присвячена поглядам Ф. Бекона та Т. Гоббса.

Круглий стіл показав яке важливе  значення на формування уявлень здобувачів вищої освіти щодо сучасного конституційного розвитку, його реалій та проблем мають подібні обговорення.

Упродовж зустрічі говорили і про згуртованість українців у допомозі подолання конфліктів та підтримці українців в умовах воєнного стану в Україні та наголосили на необхідності продовження заходів, присвячених дослідженню конфліктів та феномену конституційного конфлікту зокрема.

Прес-Центр КУП НАНУ