В КУП НАНУ було проведено засідання студентського наукового гуртка «Пам’ятки права»

6 Грудня, 2022

01 грудня 2022 року доцентом кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Романовою О.М. проведено засідання студентського наукового гуртка «Пам’ятки права», яке присвячувалось дослідженню джерел та основних рис права Київської Русі.

Історія держави і права Київської Русі є історією держави і права європейського народу – українського. Дослідження становлення та розвитку держави та права Київської Русі (досить значного історичного періоду) неминуче ставить ряд методологічних проблем, які пов’язані зі складністю узагальнення та оцінок різноманітних даних, що розкривають певну мінливу динамічність генези юридичного процесу. Це і є визначальним як для окреслення актуальності. Вивчення доцільності права Київської Русі полягає в тому, що воно є необхідною складовою професійної освіти сучасного юриста, засобом підвищення його загальної освіти. Вивчення джерел права Київської Русі дозволяє, з одного боку, сконцентрувати увагу на сутності права, з іншого – виявити в кожному юристі дух творчості, без чого не може бути права та правової науки.

На засіданні гуртка було проаналізовано основні джерела права Київської Русі (звичаєве право, договори Київської Русі з Візантією, князівське законодавство, канонічне право, письмові та усні зводи законів), а також: адміністративне, цивільне, фінансове, податкове, митне, трудове та кримінальне право.

У даному заході взяли участь студенти першого курсу університету. Під час засідання студенти демонстрували заздалегіть підготовлені презентації, задавали питання одне одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції. На закріплення матеріалу до уваги учасників наукового гуртка було запропоновано тестові завдання, що надало процесу змагальності, динаміки та зацікавленності у результаті.

Засідання гуртка проходило в онлайн режимі на платформі Google Meet.

Гурток активно працює завдяки нашим мужнім Захисникам і ми віримо, що наукові перемоги гуртка є маленьким початком для великої Перемоги України, адже правдива історія розвитку нашої держави та права здатна побороти нав’язану ворогом брехню. Запрошуємо всіх охочих до нашої роботи.

Слава Україні!

Прес-Центр КУП НАНУ