В КУП НАНУ пройшло чергове засідання гуртка “Латинські читання”

26 Травня, 2023

25 травня відбулося чергове факультативне заняття з латинської мови в межах гуртка “Латинські читання”.

Основною темою заняття був розбір латинської версії манускрипту конституції Пилипа Орлика. Заняття включало аналіз графіки фотокопій рукопису, транскрибування оригінального тексту, аналіз лексики, синтаксису та граматики в цілому, а також: український переклад та компаративний розгляд латинського та староукраїнського варіантів.

В гуртку брали участь студенти першого курсу спеціальності “міжнародне право”. Форма факультативу передбачала самостійний аналіз тексту. Студенти успішно попрацювали з фотосканом вступної частини манускрипту скороченої латинської версії, оригінал якої зберігається в музейних архівах Швеції (але тимчасово експонувався у Софійському соборі у 2021 році).

Хоча сам текст і становить оригінальний документ із тогочасними автентичними лексикою та синтаксисом та зовсім не є адаптованим для читання в межах навчального курсу з латинської мови, втім знання граматики та нормативний лексичний запас вже дозволяють розуміти певні частини тексту на досить високому рівні.

Студенти позитивно відреагували на таку майже “польову роботу” з автентичними джерелами та з нетерпінням чекають наступних подібних занять.

Прес-Центр КУП НАНУ