В КУП НАНУ пройшов круглий стіл на тему: «Демократія ‒ основна ознака правової держави»

15 Вересня, 2023

15 вересня 2023 року в Київському університеті права НАН України було проведено Круглий стіл до Міжнародного дня демократії на тему: «Демократія ‒ основна ознака правової держави».

Науковий захід було розпочато з вітального слова проректора з наукової та профорієнтаційної роботи, доктора політичних наук, доцента Костянтина Захаренка, який привітав присутніх колег та здобувачів вищої освіти з нагоди Міжнародного дня демократії та у своїй доповіді висвітлив питання, що стосуються історичного аспекту запровадження цього свята Генасамблеєю Організації Об’єднаних Націй та його основної мети ‒ привернення уваги світової спільноти до того, наскільки цінними для кожної окремо взятої особистості є свобода думки та дотримання основоположних прав і свобод людини.

У розвиток порушеного попереднім доповідачем питання, виступив завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін, к.ю.н., доцент, професор кафедри Сергій Матвєєв, який у своїй доповіді акцентував увагу присутніх на важливій ролі демократії у реалізації концепції розбудови правової держави в Україні.

Активну участь в обговоренні питань круглого столу взяла проректорка з навчально-методичної роботи, к.е.н. Олена Антонова, яка наголосила на важливості демократичного устрою держави для забезпечення рівних умов доступу всіх зацікавлених суб’єктів до освітніх послуг, зокрема в галузі вищої освіти.

Завідувачка кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент, професорка кафедри Анастасія Антонюк у своєму виступі підкреслила тезу про тісний взаємозв’язок між демократією та правами людини.

Доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент Оксана Хорватова у своєму виступі звернула увагу присутніх на роль періодичних та нефальсифікованих виборів, які мають проводитися за загального та рівного виборчого права шляхом таємного голосування, для реалізації демократії, як форми державного устрою.

У своїй доповіді завідувач кафедри кримінального права та процесу, учений секретар, к.ю.н. Валерій Андрусів підкреслив роль демократії для нашої країни в сучасних історичних умовах, з огляду на те, що сьогодні Україна стоїть на вістрі боротьби за демократичні цінності, які визнаються всім цивілізованим світовим співтовариством, боронячи їх від повномасштабного нападу держави-терориста ‒ російської федерації.

Активну участь у науковій дискусії також взяли: доцент кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н., доцент Наталія Веселовська, старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін, магістр богослов’я Володимир Павлов.

Осторонь наукової дискусії не залишились і здобувачі-магістри КУП НАН України, які активно приймали участь в обговоренні питань, що висвітлювались під час Круглого столу, серед яких слід відмітити Руслана Гриценка, Анну Демченко та Романа Фещенка.

Проведення наукових заходів у КУП НАН України до визначних дат ‒ вже стало доброю традицією нашого закладу вищої освіти. Очікуємо на нові цікаві наукові заходи.

Прес-Центр КУП НАНУ