Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ пройшов майстер-клас з проректоркою Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України Василик І.Б.

3 Березня, 2023

02 березня 2023 року студенти другого курсу денної форми навчання разом із викладачами кафедри – доцентами Дроздович Надією Людвігівною, Савкою Олександром Івановичем, Канфуї Іваном Васильовичем мали нагоду фахового спілкування з адвокаткою, кандидаткою історичних наук, проректоркою Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України, доценткою, керівницею науково-методичного Центру досліджень адвокатури і права НААУ, членкинею Експертної та Науково-консультативної ради НААУ, лауреаткою Премії ім. Тараса Шевченка Київського Національного університету імені Тараса Шевченка, експерткою з історії адвокатури України та правил адвокатської етики Василик Іриною Богданівною

Пані Ірина люб’язно взяла участь в обговоренні історичного генезису розвитку адвокатури на українських землях. Гостя поділилась актуальними даними щодо викликів для адвокатської спільноти у зв’язку із воєнними подіями в сучасній Україні, а також прокоментувала історичні паралелі розвитку адвокатури.

В ході зустрічі відбулося жваве обговорення питань порівняння інституту адвокатури вітчизняних та європейських реалій, зокрема, участі українських адвокатів в зарубіжній правовій системі, їх залучення у професійну діяльність інших країн у зв’язку із вимушеною евакуацією й питання одночасного збереження статусу українського адвоката. Особливий інтерес викликали приклади з власної адвокатської практики пані Ірини щодо взаємодії з польськими колегами. 

Водночас студенти отримали цінні поради щодо здійснення ефективної адвокатської діяльності. Також доповідач зосередила увагу на важливості глибинного вивчення і з’ясуванні історії адвокатури на українських землях, оскільки такі знання є скарбницею і безцінним досвідом для визначення векторів майбутнього у реформуванні правової системи України в цілому. Вона наголосила, що на своїх теренах наш народ має достатньо знань, мудрості і бажання для побудови розвинутої, демократичної і правової держави, запорукою чого є сумлінне навчання та здатність вчасного використання можливостей сьогодення.

Будучи проректоркою Вищої школи адвокатури НААУ, пані Ірина ознайомила студентів та викладачів із новітніми науковими дослідженнями у галузі адвокатури та скоординувала шляхи доступу до них. Зокрема, вказала на основні можливі напрямки залучення всіх бажаючих отримати досвід реформаційного процесу адвокатури у відповідних комітетах адвокатської спільноти, зазначила про джерела отримання якісної інформації в системі адвокатури. 

Окрім іншого, шановна гостя є експерткою з питань адвокатської етики, а тому погоджено подальшу співпрацю зі студентами щодо отримання знань в цій галузі.

Прес-Центр КУП НАНУ