В КУП НАНУ відбулись заходи, присвячені Дню знань

2 Вересня, 2022

1 вересня в КУП НАНУ відбулась урочиста церемонія, присвячена традиційному Дню знань початку нового навчального року.

На заході з промовою виступив ректор університету Юрій Бошицький, який, наголосив, що на жаль, реалії сьогодення не дозволяють зібрати в стінах університету усіх студентів та викладачів, а російські агресори намагаються вкрасти право українських дітей та студентської молоді на навчання, на спілкування, на життя. В Україні постраждало від обстрілів та бомбардувань понад 2400 закладів освіти, серед них  університети Маріуполя, Харкова, Миколаєва, Сум, Чернігова та інших міст держави.

Київський університет права має змогу урочисто відзначити початок нового навчального року, і за це ми висловлюємо безмежну вдячність збройним силам України, всім захисникам нашої держави, в тому числі випускникам та студентам університету, декого з них, на жаль, вже нема серед нас,  зазначив ректор.

Почесний гість КУП НАНУ, почесний ректор університету, багаторічний директор Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України академік Юрій Сергійович Шемшученко також привітав присутніх з початком навчального року, згадав історію заснування університету та подарував студентам, що були присутні на заході, свою книгу «Війна очима дітей війни», в якій він поділився спогадами про воєнне лихоліття Другої світової війни, показане через призму бачення дитини.

У виступах завідувачів кафедр, проректорів та інших учасників також лунали слова подяки українським воїнам, величезної надії на Збройні сили України і впевненість у перемозі українського народу над агресором за допомогою всього цивілізованого світу.

На завершення заходу відбулась презентація виставки «Краса та біль України», присвяченій життю в Україні сьогодні очима наших студентів. На виставці представлені авторські фотографії студентів Київського університету права НАН України, зроблені під час війни: поля пшениці з блакитним небом над ним, річки Карпат й озера Київщини, Київський Подол та гілки калини. Особливий розділ виставки – фотографії війни: окоп з видряпаним в землі словом «мама», бійці, що йдуть на бойове завдання, не знаючи, чи повернуться, зруйновані містечка Київської області і розбита українською армією рашистська техніка на Хрещатику.

Завершився захід зворушливим відео від студентки КУП НАНУ Анастасії Майорової, в якому проявився не тільки талант однієї з майбутніх юристів-міжнародників, а й великий патріотизм наших студентів, любов до своєї країни та незламна віра в Перемогу над ворогом.

Прес-Центр КУП НАНУ