В КУП НАНУ відбуся студентський круглий стіл «Робота юриста – практика»

4 Червня, 2010

Кафедрою підприємницького права КУП НАН України відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри на 2009-2010 н.р. було проведено круглий стіл студентів «Робота юриста – практика». В роботі круглого столу взяли участь заступник начальника юридичного управління Держлікінспенкції Закревський А.С.; завідувач сектору організаційно-аналітичного забезпечення роботи першого заступника Голови Антимонопольного комітету України Кузьменко М.В.; радник керівника Центру правничої кар’єри ліги студентів асоціації правників України Фурман І.А.; арбітражний керуючий, юрист Адвокатської агенції «ЮКом» Ніколаєва І.В.

В межах круглого столу піднімалися питання за 3-ма напрямами: 1. Вимоги до юриста – випускника, які ставить навчальний заклад згідно з освітньо-кваліфікаційною характеристикою; 2. Бачення студентів, які навики та знання повинні мати випускники – майбутні юристи; 3. Вимоги роботодавця до претендента на посаду юриста (юрисконсульта).

Найбільшу цікавість у студентів викликав 3-й блок питань, під час обговорення якого піднімалися питання про ті вимоги до претендента на посаду юриста, що містяться в засобах масової інформації, та були доведені до відома студентів фактичні критерії, реальні питання, що ставляться при співбесіді при прийомі на роботу юриста, зокрема, в тих установах, представники яких були присутні.

За результатами роботи круглого столу учасники дійшли спільного висновку, що з метою успішного працевлаштування випускників навчального закладу викладачам варто більш активно впроваджувати інноваційні технології навчання (ділові ігри, кейс-методи тощо), підвищувати вимогливість до студентів – майбутніх випускників; при організації навчального процесу звернути увагу на необхідність поглибленого вивчення іноземної мови професійного спрямування та проведення психологічних тренінгів для забезпечення адаптації випускників до майбутньої самостійної професійної діяльності.