В КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні історико-правові проблеми державно-правового розвитку України»

19 Травня, 2011

За ініціативою студентського наукового товариства та за підтримки кафедри теорії та історії держави і права 17 травня 2011 року в рамках Дня науки у Київському університеті права НАН України було проведено круглий стіл на тему: «Актуальні історико-правові проблеми державно-правового розвитку України».
     З привітальним словом до учасників круглого столу звернувся в.о. завідувача кафедри теорії та історії держави і права Київського університету права НАН України,  Дідич Т. О., який зазначив, що проблематика розбудови державності в Україні та її історичні передумови мають принципове значення в сучасних умовах реформування державно-правових інституцій. Тому завданням фахівців в сфері теорії та історії держави і права є всебічне і глибоке обговорення проблем, які виникають у зв’язку з розбудовою державності в Україні.

Багатогранність теми круглого столу була підкреслена та проілюстрована у вступному слові кандидата історичних наук, професора кафедри теорії та історії держави і права Іванова В.М., який  наголосив, що серцевиною професійної правової соціалізації майбутніх юристів має стати пізнання закономірностей національного державо- і правотворення, причин перервності державного будівництва при безперервності еволюції вітчизняного права, розуміння процесу розвитку українського права як цілісного, нерозривного природно-історичного вдосконалення правових форм, переважно на національному грунті.
     В обговоренні проблеми круглого столу взяли активну участь студенти: Сітало Дмитрій (Д-13), Майборода Назарій  (Д-13), Сивопляс Олена (Д-11), Корчагіна Ольга (Д-11), Дімітрова Юлія (Д-13), Грищенко Євгеній (Д-13), Шаленок Євген (Д-11), Чопівський Микола (Д-11), Ковальчук Роман (Д-13), Грещук Христина (Д-11), Небрат Владислав (Д-12), Жук Анна (Д-12), Кримповський Ігор (Д-12), Шеремет Вероніка (Д-14), Храпійчук Ольга (Д-14), Карпенко Максим (Д-13).

За результатом проведення круглого столу були відзначені подяками та цінними подарунками студенти КУП НАНУ, доповіді яких були одностайно визначені найкращими, а саме:
     •    Сітало Дмитрій (Д-13), доповідь на тему: «Руська Правда – пам’ятка давньоруського права»;
     •    Чопівський Микола (Д-11), доповідь на тему: «Права, за якими судиться малоросійський народ – перший український кодекс 1743 р.»;
     •    Шеремет Вероніка (Д-14), доповідь на тему: «Кодифікація права в Україні у 20 рр. ХХ ст.»

Круглий стіл на тему: «Актуальні історико-правові проблеми державно-правового розвитку України» відбувся на високому науковому та організаційному рівні, він став ареною жвавих дискусій, обміну думками з проблем, що піднімалися під час його роботи. Проведення таких наукових заходів є надзвичайно корисним для поглиблення знань, отриманих в процесі навчання, формування та розвитку здібностей студентів до наукових досліджень.

Оргкомітет круглого столу