В КУП НАНУ відбувся круглий стіл на тему «Дотримання прав людини як фактор авторитету та стабільності держави»

10 Грудня, 2009

10 грудня 2009 року у Київському університеті права Національної академії наук України відбувся щорічний круглий стіл на тему «Дотримання прав людини як фактор авторитету та стабільності держави» на якому були обговорені важливі питання з дотримання основоположних прав і свобод людини. Участь у круглому столі приймали студенти та аспіранти, що навчаються на відділені Міжнародного права та за спеціальністю «Правознавство».
      Круглий стіл було розпочато о 10.00 з привітання ректора, заслуженого юриста України, професора Бошицького Ю.Л. який наголосив на актуальності проведення данного круглого столу в контексті розвитку та захисту прав і свобод людини присвяченому до 61-ї річниці з дня прийняття декларації прав та свобод Людини. До вітання ректора приєднався завідуючий відділенням Міжнародного права, професор Мацко А.С. та проректор з наукової роботи, професор Бобровник С.В. Крім того до круглого столу надійшли привітання Міністра юстиції України Оніщука М.В. який побажав всім учасникам круглого столу творчої роботи, успіхів, здоров’я та усіляких гараздів. Народний депутат України Стретович В.М. відмітив, що проведення круглого столу – це крок до будівництва нової держави – України, яка дійсно стане соціальною, правовою та громадянською.

На круглому столі зі своїми доповідями виступали такі учасники :
1. Міжнародний біль про права людини та його значення
Мацко А.С., завідувач відділення міжнародного права
2. Міжнародно – правовий захист майнових прав дитини на сучасному етапі
Лінник Н.В., викладач вищої категорії коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету
3.Права людини у збройних конфліктах не міжнародного характеру
Шкарупа Сергій, ІІІ курс групи МП-31 КУП НАН України
13. Міжнародно – правовий захист інвалідів
Яцишин Марта, ІV курс групи МП-41 КУП НАН України
14. Гендерні дослідження в сучасному суспільстві і проблеми, реалії, перспективи
Зайцева Крістіна, ІІ курс групи МП-21 КУП НАН України
Жилєнкова Ірина, І курс групи МП-11 КУП НАН України
25. ОАЄ: національно-етнічні конфлікти в Африці
Племянніков Богдан, І курс групи МП-11 КУП НАН України
26. Макоцей Іван Йосипович – віце президент Європейського універститету управління безпеки та інформаційно-правових технологій, д.ф.н.
27. Слуцька Тетяна Іванівна – викладач МАУП
28. Синельник Максим Вікторович – голова Київської міської організації «Демократичні перетворення України».
29. Біленчук Петро Дмитрович – професор Київського національного універститету ім. Т.Г. Шевченка.
30. Самойленко Євгеній Вікторович – заступник президента ГО «Фонд сприяння «Вільна Європа».
31. Кушнір Богдан Сергійович – член спілки юристів України, завідувач лабораторії ТЗН, куратор Юридичної клініки «Фенікс».

Під час заслуховування доповідей учасників круглого столу були підняті актуальні питання з приводу реалізації, дотримання та захисту прав людини.
      Зокрема, Дроздова Юлія (студентка ІІІ курсу відділення Міжнародного права) виступила з доповіддю про право на інформацію в контексті конвенції про права людини. Актуальність цього питання є незаперечною, на що Мацко А.С. навів практику вирішення спорів щодо розповсюдження персональнолї інформації про публічних осіб. До цього питання приєдналася Осядла Марія (студентка ІІІ курсу спеціальності «Правознавство»), яка зачитала доповідь про захист персональних даних. Кушнір Б.С. зазначив про проблематику розповсюдження особистих даних, що знаходяться у електронних базах Державних органів влади, а саме : МВС, СБУ, ДПІ, Прокуратури та ін.
      Обговорення цих, та інших питань круглого столу викликало багато дискусій, що дали можливість прийняти відповідний план розвитку та вдосконалення законодавства України відповідно до міжнародних стандартів.
       Також були заслухані доповіді аспірантів КУП НАН України. Доді Каріна виступила з доповіддю на тему «Права людини у військових конфліктах міжнародного характеру». Виступ викликав дискусію про фактори зародження та загострення конфліктів, які дуже часто виникають на тлі етнонаціональних міжусобиць.
        Організаційний комітет круглого столу, на чолі з професором Бошицьким Ю.Л., вважає, що проведення подібних заходів є надзвичайно важливим засобом для кращого розуміння сучасними та майбутніми правознавцями актуальних проблем в сфері захисту основоположних прав і свобод людини.

Учасники круглого столу прийняли резолюцію про те, що України має створити умови для розробки, реалізації та вдосконалення міжнародних стандартів прав особи у власній державі.
10 грудня 2009р.