В КУП НАНУ відбувся круглий стіл присвячений Дню ООН

26 Жовтня, 2010

24 жовтня шістдесят п`ять років тому, набрав чинності основний документ Організації Об`єднаних Націй – Статут. Щороку в День ООН міжнародна спільнота підтверджує свої зобов’язання успішно здійснювати глобальну місію організації. Тому, 25 жовтня 2010р. до дня створення ООН в КУП НАН України було проведено круглий стіл «Діяльність та перспективи розвитку спеціалізованих установ ООН». Дана подія була організована відділенням міжнародного права та кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства. Почесним гостем був заступник консула Федеративної Республіки Німеччина в м. Київ Берзер Гервард, який привітам учасників круглого столу із таким визначним днем. Присутніми на круглому столі були також зав. відділення міжнародного права Дей М.О., зав. кафедрою іноземних мов Крепель В.І., зас.зав. кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства Нипорко Ю.І., викладачі кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Проценко І.М. та Бурлак О.В.

Студенти КУП НАН України знову наголосили на необхідності дотримання таких універсальних цінностей як толерантність, взаємоповага та людська гідність. Також, це день в який визнаються спільно досягнуті успіхи: підвищення грамотності і збільшення очікуваної тривалості життя, поширення знань і технологій, становлення і зміцнення демократії та верховенства права в різних куточках світу.

Але День Організації Об`єднаних Націй – це перш за все день, коли підтверджуються наміри та рішучість зробити більше. Зробити більше для захисту людей, які перебувають в зоні збройних конфліктів, для боротьби із зміною клімату, для запобігання ядерної катастрофи; зробити більше для розширення прав та можливостей жінок і дівчаток, для боротьби з несправедливістю і безкарністю; зробити більше для досягнення цілей у галузі розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття.

Не зважаючи на існуючі проблеми, поляризацію відносин і недовіру, сучасний взаємопов’язаний світ відкриває нові можливості для спільного досягнення прогресу.

Учасники круглого столу «Діяльність та перспективи розвитку спеціалізованих установ ООН» відзначають, що обрана тема наукового диспуту послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики.