В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора, професора інституту Африки РАН – Ігхо Натуфе (Канада)

4 Листопада, 2014

03 листопада 2014 року в рамках розвитку міжнародних зв’язків Київського університету права НАН України відбулось продовження циклу лекцій доктора, професора інституту Африка РАН та співробітника центру вивчення російсько-африканських відносин та зовнішньої політики країн Росії та Африки – Ігхо Натуфе.
     Лекції були присвячені актуальним питанням в сфері міжнародних відносин.

Перша лекція “The concept of a Cold War”  розкривала особливості та наслідки Холодної війни. Перш за все пан Ігхо Натуфе проаналізував та дав визначення самого поняття «Холодна війна». Основним питанням для дискусії стало – чи дійсно закінчилась Холодна війна після розпаду СРСР?. В результаті жвавої дискусії студенти прийшли до висновку, що Холодна війна не закінчилась, а перейшла на нову фазу змінивши акторів. Також студенти та професор обговорили діяльність такої організації, як НАТО та доцільність її існування.
Пан Ігхо Натуфе окремо дав експертну оцінку щодо існуючої конфліктної ситуації в Україні та можливих шляхів подальшого розвитку подій.
     Друга лекція була присвячена нагальній темі для нашої держави – “Governance and politics: a global perspective”. В рамках цієї лекції, професор Натуфе розкрив сутність основних елементів, які складають систему ефективного управління, це насамперед звітність, прозорість, участь та передбачуваність. Окремо був розглянутий виборчий процес в Україні, зокрема доктор Натуфе зазначив, що перед українським президентом та урядом стоїть низка важливих завдань, які вимагають негайного та виваженого рішення, зокрема в питаннях що стосуються безробіття, корупції, соціальних послуг, підвищення довіри населення до влади, проблемних регіонів.

Тематика лекцій спричинила жваву дискусію, оскільки викликала чимало запитань у студентів на які професор залюбки відповів. Окрім змістовного наповнення, лекції мали й практичну значимість для розвитку мовних навичок студентів, оскільки робочою мовою лекції було обрано англійську.
     Студенти та співробітники КУП НАНУ дякують за отриману можливість спілкування з провідним спеціалістом з питань міжнародних відносин та зовнішньої політики країн Африки та Росії Ігхо Натуфе.