В КУП НАНУ відбувся майстер-клас Міністра юстиції України

29 Грудня, 2009

29 грудня 2009 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена відкрита лекція Міністром юстиції України Оніщуком Миколою Васильовичем на тему «Сучасні державотворчі і правотворчі процеси в Україні»

На майстер-клас зібралися студенти старших курсів та науково-педагогічні працівники Київського університету права НАН України.

У вступній промові ректор університету Юрій Бошицький зазначив, що в контексті загальних процесів побудови в Україні правової, демократичної держави особливої ваги набувають питання пов’язані із реалізацією тих основних принципів і вимог, які й характеризують такі феномени як демократія та правова державність.

Микола Васильович Оніщук зазначив, що у правовій державі верховенство законів означає, що не тільки громадянин, а й сама держава, її органи та посадові особи, що представляють законодавчу, судову, виконавчу владу, повинні діяти в межах Конституції, особливо в період формування чергових суб’єктів, органу законодавчої влади – Верховної Ради України та інших органів публічної влади, від діяльності яких залежить стабільність в Україні. Також Оніщук М.В. наголосив, що досвід останнього десятиліття державо і правотворення показав, що демократичні перетворення, які відбуваються в Україні, супроводжуються складними та суперечливими процесами. Водночас очевидним є факт, що ефективне функціонування правової системи неможливе без збалансованої системи законодавства, вдосконалення якої відбувається під впливом інтеграційних процесів, які, в цілому, спрямовують розвиток національної правової системи.

Під час обговорення проблем державотворення і правотворення в Україні студентська аудиторія поставила Міністрові питання щодо внесення змін до виборчого законодавства. Цікавила студентів проблема проведення місцевих референдумів як форми безпосередньої демократії на місцях. Особливий інтерес викликало питання щодо найбільших досягнень Оніщука М.В. за міністерської каденції.