В КУП НАНУ відбувся майстер-клас Романа Богдановича Шишки «Правове регулювання охорони творчої діяльності»

8 Грудня, 2009

8 грудня 2009 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена лекція доктором юридичних наук, професором Шишкою Романом Богдановичем на тему «Правове регулювання охорони творчої діяльності».

У вступній промові ректор університету Юрій Бошицький зазначив, що проблема охорони права інтелектуальної власності і, перш за все, її суб’єктів наприкінці ХХ і на початку ХХІ століття загострилася з появою нових цифрових технологій, можливістю швидкого тиражування, відтворення і використання інтелектуальної власності, зміни її носія і засобів поширення (кабельний розподіл, супутникове мовлення тощо), зі зміною акцентів з промислової власності на авторське і особливо суміжне право, з появою програмних засобів забезпечення прав. Охорона права на свободу творчої діяльності є лише одним із напрямків охорони прав людини.

Студентам було цікаво дізнатися, що у більшості країн право інтелектуальної власності регулюється на рівні спеціального законодавства і спеціальних актів (дезінтеграційний підхід). Таку позицію підтримує міжнародне співтовариство і всіма засобами нав’язує його іншим країнам, в тому числі й Україні. Роман Богданович підкреслив, що нині виникає проблема моделювання законодавства про інтелектуальну власність: або регулювати окремим кодифікованим законом, або інтегрувати у ЦК України і становити з ним одне ціле, або бути дезінтегрованим і регулювати дані відносини окремими нормативними актами.

Під час обговорення студентська аудиторія поставила Шишці Р.Б. питання щодо особливостей правової охорони творчої діяльності, необхідності кодифікації відносин інтелектуальної власності та інші.

У цілому, проблеми захисту цивільних прав викликали жваву дискусію серед студентів, тому ректор Юрій Бошицький запросив професора Шишку Р.Б. до проведення постійнодіючих майстер-класів з актуальних проблем цивільного права.