В КУП НАНУ відбувся майстер-клас за участю американського професора

15 Березня, 2023

Внаслідок повномасштабного агресивного вторгнення рф до України у лютому 2022 року, з держави, нажаль, виїхала значна частина студентів, в тому числі й студенти юридичних та міжнародних спеціальностей. А ті здобувачі освіти, які залишились, через об’єктивні причини почасти не мають можливості для подальшого наукового та професійного розвитку.

Юристи є однією з ключових професійних груп, необхідних для побудови суспільства, заснованого на верховенстві права. І Україна в сьогоднішній ситуації не є винятком.

Саме з метою вдосконалення знань, отриманих під час навчання в університеті, а також для подальшого професійного розвитку українських здобувачів вищої освіти, юристів-практиків та науково-педагогічних працівників, в Київському університеті права НАН України багато років тому було започатковано практику обміну позитивним міжнародним досвідом із закордонними професорами та юристами з усього світу. За для таких цілей запрошуються відомі вчені, політичні діячі, дипломати, бізнесмени, й звичайно відомі професори престижних навчальних закладів США, Ізраїлю, Великобританії, Італії, Болгарії, Словаччини тощо.

Так, минулого тижня для здобувачів 4-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальностей 293 «Міжнародне право» та 081 «Право» відбувся унікальний майстер-клас професора Валері Лоумбера на тему «Стратегії юридичного мислення» (Legal Thinking Strategies). Професор курсу В. Лоумбер є юристом із понад 20-річним досвідом роботи в США. Окрім представництва інтересів клієнтів у приватному секторі та керування власною юридичною фірмою, він обіймав посаду штатного прокурора в колегіях кількох федеральних суддів, був викладачем права та суддею. Також професор В. Лоумбер має ступінь доктора права, яку отримав в Тихоокеанському університеті – Школа права МакДжорджа (перший університет Каліфорнії).

Організаторами заходу виступили Рада адвокатів Закарпатської області спільно з Центром американських студії в Украіїні (Center for American Studies Ukraine). Метою майстер класу стала допомога учасникам краще розпізнати власні особисті упередження та уникнути найпоширеніших пасток і невдач при спілкуванні з клієнтами та споживачами юридичних послуг. Слухачі отримали навички з практичного юридичного мислення, які покликані озброїти як молодих юристів, так й досвідчених практиків новими підходами щодо питань, які часто виникають у правових спорах.

Від Київського університету права НАН України участь у майстер-класі прийняли: професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін д.е.н., професор, віце-президент Українського національного комітету ICC по Балканському регіону, Надзвичайний і Повноважний посол України в Чорногорії (2008-2014 р.р.) Слюсаренко О.О., завідувач кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін к.ю.н., доцент Хорватова О.О., к.ю.н., доцент Пристай Т.М., к.ю.н., доцент кафедри Толкачова І.А., к.ю.н., старший науковий співробітник кафедри Борисова Т.М., доцент кафедри кримінального права та процесу Дроздович Н.Л., к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу Савка О.І. Усі учасники заходу отримали сертифікати.

Прес-Центр КУП НАНУ