В КУП НАНУ відбувся семінар до Міжнародного дня миру

17 Вересня, 2022

Напередодні відзначення Міжнародного Дня миру в Київському університеті права НАН України в рамках навчальної дисципліни «Міжнародне публічне право» для здобувачів освіти 2-го курсу першого (бакалаврського) рівня спеціальності 293 «Міжнародне право» відбувся семінар на тему «Право війни та миру: історичний та філософський погляд».

Сорок років тому 30 листопада 1982 року Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. Пізніше, Генеральна Асамблея в резолюції № 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. Таким чином Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів ООН, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати Міжнародний день миру, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співпрацювати з Організацією Об’єднаних Націй.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

Модератором заходу стала професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент Хорватова О.О. Дискусія, незважаючи на онлайн формат, видалася пізнавальною, жвавою та цікавою. Студенти проаналізували питання війни та миру крізь призму права, історії та філософії Стародавнього Риму, Стародавньої Греції, Стародавнього Єгипту, Стародавнього Китаю, Античної України, середньовічної Англії, Чехії, Австрії, Франції, Данії, Німеччини, Нідерландів, Угорщини, Польщі; дослідили та представили у презентаціях філософські трактати відомих світових дослідників та вчених.

З рештою, студенти акцентували увагу на тому, що питання миру є вкрай актуальним саме в 2022 році, адже в центрі Європи з 2014 року йде справжня війна. Держава агресор атакує Україну з 2014 року, а з лютого 2022 року розпочато широкомасштабний геноцид українського народу прямо на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території України, десятки тисяч жертв серед мирного населення, сотні убитих дітей, зруйновані школи та лікарні, цілі міста.

Підсумком семінару стала теза про те, що ще зовсім недавно для всіх нас мир був повсякденною і непомітною реальністю: на вулицях було спокійно, діти ходили до школи, студенти до університетів. Проте в одну мить реальність змінилась і зростаюче покоління вже ніколи не буде таким, як пів року тому. Для мільйонів людей дар миру став не більше ніж казковою мрією…

Прес-Центр КУП НАНУ