Національна академія наук України Київський університет права

Відбулась ювілейна наукова конференція з нагоди 30-річчя Інституту електронної фізики, партнера КУП НАНУ

24 Вересня, 2022

З 21-23 вересня в Ужгороді стартувала кількаденна ювілейна наукова конференція з нагоди 30-річчя Інституту електронної фізики – наукової установи Національної академії наук України. Серед тем, які обговорюють – спектроскопія атомів та молекул, нелінійна оптика, лазерна фізика, фізика парних зіткнень електронів, атомів, іонів, молекул і фотонів, низькоенергетична ядерна фізика, технології отримання, оброблення та застосування макроскопічних і мезоскопічних кристалів, плівок та склоподібних матеріалів та інші.

До святкування, в рамках партнерства, де на базі Інституту електронної фізики знаходиться наш структурний  підрозділ, долучився Київський Університет Права НАН України. За дорученням ректора, керівник структурного підрозділу КУП НАНУ в м. Ужгород Бухало Мирослава Василівна подарувала картину з галереї Київського університету права НАН України, та вітальну листівку від ректора КУП НАНУ Бошицького Юрія Ладиславовича, для  керівниці Інституту електронної фізики – Гомонай Ганни Миколаївни.Онлайн до привітань доєдналися Президент Національної Академії наук України Анатолій Загородний, голова Західного наукового центру Національної академії наук України Зіновій Назарчук.

Наголошувалося, що історія Інституту веде початок ще з 1981 року, коли було створено Ужгородське відділення Інституту ядерних досліджень АН УРСР, яке об’єднало фахівців з атомної фізики та фізичної електроніки. Його першим керівником був доктор фізико-математичних наук, професор Іван Запісочний. Згодом, науковий заклад очолив академік Національної академії наук України Отто Шпеник, іменем якого нещодавно названо одну з вулиць обласного центру Закарпаття. Упродовж останніх 5 років колектив, який має наукові здобутки світового рівня, очолює Ганна Гомонай.

Також, побажали директору інституту електронної фізики та цілому колективу міцного здоров‘я, благополуччя, миру, нових професійних досягнень!

Прес-Центр КУП НАНУ