Відбулася прес-конференція «Кібершахраї, захист персональних даних та онкопацієнтів. Як уникнути загроз при зборі допомоги на лікування»

1 Лютого, 2022

1 лютого 2022 року Київський університет права НАН України у співпраці з партнерами  Громадської організації «Український офіс захисту персональних даних» за участю фонду підтримки дорослих онкопацієнтів «Inspiration Family», українського сервісу відкритих даних YouControl взяли участь у прес-конференції «Кібершахраї, захист персональних даних та онкопацієнтів. Як уникнути загроз при зборі допомоги на лікування» в рамках проєкту «Збережи гроші – врятуй життя», який спрямований на захист громадян, що вимушені публічно зібрати гроші та ризикують стати жертвами кібершахраїв.

На прес-конференції відбулася презентація  посібника з безпечного збору допомоги ГРОШІ НА ЛІКУВАННЯ. Як уникнути загроз від кіберзлочинців та шахраїв, обговорювались питання поширення кіберзлочину у суспільстві, зокрема: як розпізнати шахрая, про перші кроки потерпілого, як безпечно збирати гроші на лікування.

Девід Кравченко – директор ГО «Український офіс захисту персональних даних» розповів про головну мету проєкту, а саме превентивні заходи проти кіберзлочину. У продовження Богдан Хаустов  голова правління ГО «Український офіс захисту персональних даних»  докладно представив зміст навчального посібника з безпечного збору допомоги ГРОШІ НА ЛІКУВАННЯ. Як уникнути загроз від кіберзлочинців та шахраїв (детальніше за посиланням) і навів власний досвід роботи з надання допомоги постраждалим від кібершахраїв.

Також про досвід роботи з онкопацієнтами, про загрози, які можуть чекати на онкопацієнта і його оточення, найчастіші помилки при зборі допомоги на лікування розповіла Інеса Матюшенко  фонд підтримки дорослих онкопацієнтів «Inspiration Family».

Про те, як  провести перевірку організації, її засновників для прийняття рішення щодо збору грошей через благодійні та громадські організації, співпрацю з офіційними благодійниками, волонтерами чи громадськими об’єднаннями розповіла Вероніка Бойко  український сервіс відкритих даних YouControl.

Від імені Київського університету права НАН Україні висловила слова вдячності за ініціативу, організацію і проведення інформаційно-превентивних заходів щодо попередження кіберзлочинності у суспільстві, підготовку і публікацію практичного посібника з безпечного збору допомоги ГРОШІ НА ЛІКУВАННЯ. Як уникнути загроз від кіберзлочинців та шахраїв. проректор з наукової роботи  Червякова Ольга Володимирівна.

Київський університет права НАН України завжди підтримує видання навчальної, навчально-практичної літератури, що може успішно використовуватися під час практичних занять та семінарів у вищих навальних закладах, бути цікавим і корисним для підготовки методичних матеріалів, проведення майстер-класів, тренінгів, семінарів.

Учасники прес-конференції надали практичні рекомендації та поради щодо уникнення кібершахрайства, як не стати жертвою кіберзлочину.

У подальшому учасники прес-конференції планують впровадження в освітній процес інформаційно-превентивних заходів щодо попередження кіберзлочинів, розробку та видання методичних матеріалів із захисту від кіберзлочину у суспільстві.

Прес-центр КУП НАНУ