Відбулася відеоконференція з керівниками Школи права Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс)

9 Вересня, 2023

8 вересня у приміщенні Ужгородського центру правових досліджень КУП НАНУ відбулася відеоконференція ректора КУП професора Юрій Бошицького і завідувача Центру Івана Ващинця з керівником Школи права Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс) професором Лірою Якулавічєнє та директором Інституту міжнародного права і права ЄС при Школі права цього Університету професором Саулюсом Катуокою.

Зустріч відбулася за сприяння співробітниці Університету Миколаса Ромеріса та доброго друга КУП НАНУ Ольги Петровської. Під час майже двогодинної конференції представники університетів ознайомили колег із роботою та досягненнями своїх навчальних закладів і розповіли про власне бачення потенційних шляхів співробітництва.

Зокрема, професор Бошицький відмітив широкі можливості для наукового співробітництва, зокрема у сфері проведення наукових конференцій і семінарів з правових питань, написання монографій і публікації статей в часописах, які видаються українським і литовським університетами.

Професор Якулавічєнє висловила зацікавленість стосовно розробки спільних освітніх програм у сфері міжнародного права для підготовки магістрів у Литві та Україні. Професор Катуока ще раз підтвердив міцну підтримку як з боку співробітників його Університету, так і загалом з боку усього литовського народу мужньої боротьби народу України проти російської агресії. На завершення зустрічі сторони домовилися про необхідність формалізації співпраці між університетами шляхом підготовки і підписання меморандуму про співробітництво, а також інтенсифікацію зусиль щодо розробки спільних освітніх програм і взаємної участі у наукових проєктах.

Прес-Центр КУП НАНУ