Відбулося підписання угоди про співпрацю з Жидачівською міською радою

13 Квітня, 2024

12 квітня 2024 року, перебуваючи в Львівській області, в рамках профорієнтаційної роботи та з метою налагодження партнерських відносин з навчальними закладами, органами влади та органами місцевого самоврядування ректор КУП НАН України, професор Юрій Бошицький провів переговори з головою Жидачівської міської ради Володимиром Левком. В переговорах також взяв участь Юрій Цица – керівник Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ (м. Львів).

На перемовинах були обговорені питання про співробітництво та основні напрями подальшої співпраці в освітянській та профорієнтаційній сферах, можливості надання КУП НАНУ освітніх послуг в юриспруденції для населення району, налагодження взаємовигідного партнерства з навчальними закладами. А також сприяння в реалізації окремих освітніх, інформаційних, культурних, мистецьких, спортивних та інших проектів із залученням закладів освіти Жидачівської міської територіальної громади; популяризація університетських освітніх послуг, та сприяння проведенню майстер-класів, наукових семінарів, а також «Днів відкритих дверей».

Жидачівська міська територіальна громада, центром якої є одне із найдавніших міст Прикарпаття – Жидачів, включає в себе 18 населених пунктів де функціонують 16 загальноосвітніх навчальних закладів. Маючи цікаву історію та багату культурну спадщину – однією з основних історичних пам’яток вважають католицький костел Успіння Діви Марії, а духовною скарбницею та гордістю мешканців громади є церква Воскресіння Господнього, історія якої сягає кін. XVII – поч. XVIII ст. та Жидачівська чудотворна Оранта. А також факт отримання у 1393 році Магдебурського права від короля Владислава Ягайла, засвідчує найдавніше поселення жителів стародавнього міста, перша згадка про яке подана в Іпатіївському списку літопису «Повісті минулих літ».

Наступним кроком перемовин було підписання угоди про співпрацю між Жидачівською міською радою та Київським університетом права НАН України, що дасть можливість надання освітніх послуг КУП НАНУ за спеціальностями правознавство та міжнародне право для населення Жидачівської міської територіальної громади.

Традиційно, на завершення зустрічі, ректор Юрій Бошицький передав для бібліотек та шкіл Жидачівської міської територіальної громади юридичну літературу в рамках нового спільного проєкту КУП НАНУ та столичним видавництвом «ЮРІНКОМІНТЕР», з метою популяризації юридичної освіти в регіоні.

Прес-Центр КУП НАНУ