ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА «ПАМ’ЯТКИ ПРАВА»

1 Грудня, 2023

23 листопада доцентом кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Оленою Романовою проведено засідання студентського наукового гуртка «Пам’ятки права», з теми «Козаччина –героїчна сторінка в історії України».

Дана тема є надзвичайно актуальною, адже дає можливість студентам детально познайомитись з героїчною сторінкою в історії України – Козаччиною, а також зануритись в феноменальне явище світової історії, яке не має аналогів у інших народів.

На засіданні було проаналізовано питання феноменальності українського козацтва, досліджено питання історії козацтва та акцентовано увагу на його ролі в державотворенні. Високу активність студенти першого курсу проявили у питанні дослідження персоналій: Дмитро (Байда) Вишневецький, Петро Конашевич (Сагайдачний), Богдан Хмельницький, Іван Мазепа та інші.

У даному заході взяли участь студенти першого курсу університету. Під час засідання студенти демонстрували заздалегіть підготовлені презентації, задавали питання один одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції. На закріплення матеріалу до уваги учасників наукового гуртка було запропоновано тестові завдання та кросворд, що надало процесу змагальності, динаміки та зацікавленності у результаті.

Засідання гуртка проходило в офлайн режимі та паралельно на платформі Gool Meet.

Значення  вивчення питання козацтва в рамках сьогодення важко переоцінити. Для сучасних українців козаки, козацькі походи, права і вольності запорожців – не тільки символи національної гідності, а й усвідомлення того, що вони є нащадками унікального явища в європейській історії. І в цьому немає жодного перебільшення: феномен українського козацтва завжди дивував, захоплював, надихав. Загони запорозьких козаків не раз кликали на допомогу королі й царі, їх, як вогню, боялися хани й султани, про їхніх гетьманів, кошових отаманів складали пісні, писали романи й героїчні епоси. Отже, щоб вірно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людино, треба вивчати минуле свого народу, його історію.

В процесі розгляду теми, усі учасники переконались у тому, що вивчення історії українського козацтва може бути цікавим і корисним не тільки для фахівців, але й для широкого загалу через екстраполяцію подій давнини на сьогодення. Історичне значення козацтва важко переоцінити, це не тільки явище вітчизняної історії, це визначне явище європейської та загальносвітової історії, яке потрібно вивчати. Досліджувати і не забувати та пишатись.

Прес-Центр КУП НАНУ