Відбувся круглий стіл на тему: “Історія становлення й розвитку місцевого самоврядування та його правовий статус”

3 Грудня, 2009

03.12.2009 р. у  КУП НАН України вперше до Дня місцевого самоврядування та до 220 річчя повернення м.Києву Магдебурзького права було проведено Круглий стіл на тему: «Історія становлення й розвитку місцевого самоврядування та його правовий статус».

Роботу Круглого столу відкрив ректор, професор Ю.Л.Бошицький, який підкреслив актуальність питань, які розглядаються та наголосив на тому, що Конституція України (ст.7) закріплює принцип місцевого самоврядування. Згідно з Конституцією (ст.140) місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів селищ, міст – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України. Юрій Ладиславович поклав великі сподівання на те, що цей захід стане традиційним, він у своїй сутності має велике почуття патріотизму до міста, в якому навчаються студенти, його історичних правничих аспектів.

У роботі даного заходу взяв участь Скринька Дмитро Олексійович, юрист у галузі конкуренційного права, к.ю.н., завідувач відділення міжнародного права Мацко Анатолій Степанович, керівник юридичної клініки «Фенікс» Чернега Андрій Петрович, проректор з наукової роботи Бобровник Світлана Василівна, проректор з наукової роботи Чернецька Олена Василівна.

Студенти продемонстрували змістовні перші наукові розвідки. Під час підготовки до даного заходу студенти відвідали Музей   Магдебурзького права в м.Києві та дослідили на архівних матеріалах наступні питання:

1. Історичні аспекти розвитку Магдебурзького права.

2. Поняття муніципалітету (місцевої влади та його правовий статус).
Історичні аспекти розвитку Магдебурзького права.

3. Співпраця місцевої влади з органами студентського самоврядування – важлива складова ефективності територіальних громад.

Мета проведення заходу:
– обговорення вищезазначених питань;
– сприяння органам студентського самоврядування у проведенні круглого столу;

– вивчення історичного аспекту дії Магдебурзького права в м.Києві з метою підвищення рівня довіри молоді до місцевої влади, держави.

Левківська Г.П.