Відбувся круглий стіл на тему: «Конституція України – творення шляху довжиною в історію»

27 Червня, 2023

27 червня 2023 року у Київському університеті права НАН України було проведено круглий стіл на тему: «Конституція України – творення шляху довжиною в історію», організатором якого виступила доцент кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Олена Романова.

День Конституції України – державне свято нашої країни, яке святкується щорічно. 28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.
Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Учасники круглого столу досліджували такі теми:

• Конституція України. Історична ретроспектива;
  • Прийняття Конституції України у спогадах політиків;
  • Цікаві факти про Основний Закон держави;
  • Конституція України, як Основний Закон суспільства і держави.

У даному заході взяли участь студенти першого та другого курсу університету.

Участь у засіданні круглого столу прийняв завідувач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін Сергій Матвєєв.  Під час засідання студенти демонстрували заздалегідь підготовлені презентації, задавали питання одне одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції.

Засідання круглого столу проходило в онлайн режимі на платформі Google Meet. По закінченню роботи було підведено підсумки.

Прес-Центр КУП НАНУ