Відбувся круглий стіл на тему: «Сучасні питання та актуальні проблеми розгляду кримінальних проваджень у судах України»

14 Квітня, 2021

Враховуючи необхідність теоретичного осмислення нового етапу реформування судової системи в Україні, наближення її до міжнародних стандартів для ефективного вдосконалення та реалізації її на практиці, важливим є залучення молоді до таких зустрічей з практиками, що має на меті не тільки отримати актуальну та достовірну інформацію з перших уст, але й сприяє більш ефективному засвоєнню навчального матеріалу.

Так, 14 квітня 2021 року у Київському університету права НАН України пройшов круглий стіл на тему: «Сучасні питання та актуальні проблеми розгляду кримінальних проваджень у судах України».

Лектор: Світлана Яковлєва  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Модератори заходу – завідувач кафедри кримінального права та процесу, к.ю.н. Савка О.І., та завідувач відділу аспірантури, к.ю.н. Перелигіна Р.В.

До заходу було залучено більш як 80 учасників, а саме студентська та аспірантська молодь КУП НАН України.

На сьогодні питання проведення судової реформи в Україні є одним із найбільш актуальних та обговорюваних, особливо в світлі євроінтеграції нашої держави. Водночас, модернізація судової влади, необхідність розширення гарантій реалізації прав та законних інтересів людини і громадянина в суді, забезпечення принципу верховенства права потребує пошуку нових підходів у формуванні системи судоустрою України.

Під час онлайн-зустрічі лектором проаналізовано структуру судової системи, особливості розгляду кримінальних проваджень в судах кожної інстанції, процедуру розгляду справ Верховним Судом, вимоги до кандидатів на посаду судді, роботу апарату суду, тенденції реформування системи судоустрою України.

Також, Світлана Яковлєва поділилася власним досвідом з питань розгляду окремих категорій кримінальних справ та найцікавішими справами з судової практики. Відповідала на різноманітні запитання слухачів щодо специфіки роботи судді, відновлення довіри до судової влади, що безумовно потребує підвищення якості кадрового складу судової гілки влади, навантаження та безпеки професійної діяльності.

Учасники заходу мали змогу задати лектору питання та обговорити запропоновану тему.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, проведення подібних просвітницьких заходів в ONLINE-режимі буде відбуватися на регулярній основі.

Прес-центр КУП НАНУ