Національна академія наук України Київський університет права

Вітання з Днем Державного Герба України

19 Лютого, 2024

Щороку 19 лютого українці відзначають День державного герба України. Наша держава має 3 офіційні символи – Державний Герб, Державний Прапор та Державний Гімн. Саме вони є уособленням українського народу, його культури та звичаїв. Герб будь-якої держави є її найбільш відмітною емблемою. Його зображення має офіційний статус та використовується в печатках, на грошових купюрах та офіційних документах країни. Згідно Конституції Державна Герб України представлений малим та великим гербом. Малий Герб України зображений у вигляді тризубу золотистого кольору, розміщеного на синьому фоні. Така символіка була офіційно затверджена на засіданні Верховної ради 19 лютого 1992 року. Тому саме цей день лютого став Днем Державного Герба України.

В Конституції України сказано, що головним елементом Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого. Затвердження Тризуба гербом Української Народної Республіки було знаком свободи кожного громадянина нової української держави. Герб – національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.

Тризуб – це відголос історії нашої нації та символ боротьби за суверенітет нашої Держави. Кожен патріот та свідомий українець схиляє голову перед Гербом своєї країни. Тим самим він схиляє голову перед своїми пращурами, які брали участь в розбудові нашої країни та відстоювали її самобутність і незалежність.

День Державного Герба України – це національне українське свято, яке пов’язане з боротьбою за незалежність. В цей день українці виходять на вулиці у вишитих сорочках, на вікнах будинків розвішують прапори з державною символікою.

Минають сторіччя, змінюються епохи, але незмінними лишаються українські мужність, дух та воля, які живуть у наших національних символах.

То ж будьмо гідними нашої історії та шануймо наші символи!