Вийшла друком спільна праця науковців Гданського університету (Республіка Польща) та Київського університету права НАН України

20 Січня, 2021

Нещодавно у Польщі побачила світ колективна монографія науковців факультету права та управління Гданського університету і Київського університету права (КУП) НАН України «Polsko-ukrainskie miscellanea prawnicze». Праця вийшла під загальною редакцією ректора КУП НАН України професора Юрія Бошицького та польського професора Анджея Шміта.

Монографія є результатом давньої партнерської традиції спільних наукових розробок науковців двох університетів і вже четвертим колективним українсько-польським виданням, яке присвячене актуальним проблемам українського та польського права.

У колективній монографії розглядаються, зокрема, основні аспекти розвитку конституційного права та права інтелектуальної власності в Україні та Польщі на сучасному етапі.

Співпрацю між двома університетами була започаткована ще у 2010 році підписанням відповідного меморандуму. На початку 2018 року в Україні вже побачила світ колективна монографія «Актуальні проблеми сучасного конституціоналізму (на прикладі України та Республіки Польща)», а у 2019 році в Польщі вийшла друком друга спільна праця науковців гданського університету та КУП НАН України – «Aktualne problem prawa Polski I Ukrainy». У 2020 р. було видано до 25-річчя Київського університету права НАН України спільну колективну монографію «Актуальні проблеми права України та Польщі».

Як показує досвід, спільні наукові видання науково-педагогічних працівників Гданського університету та Київського університету права НАН України дають змогу почути один одного, йти вперед у науковому пізнанні й розв’язанні нагальних завдань. Сподіваємось на продовження плідної співпраці обох університетів у науковій та видавничій діяльності.

Прес-центр КУП НАНУ