Заходи КУП НАНУ з нагоди Дня Конституції України

29 Червня, 2023

Щороку наша країна відзначає День Конституції – єдине свято, яке закріплено в самій Конституції. Це – знаковий для українців день, бо 28 червня 1996 року народ України отримав не лише Основний Закон нашого спільного життя, ми отримали основу подальшого розвитку й вдосконалення суспільства. Конституція України увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності й соборності нашої держави, її суверенітету та територіальній цілісності.

В рамках святкування Дня Конституції України в КУП НАНУ була проведена низка заходів, присвячених цій події. Зокрема, усіх гостей на вході до університету зустрічала книжкова виставка «Конституція і конституційні акти України. Історія та сучасність».

На виставці були представлені видання Київського університету права НАН України з питань конституційного права, зокрема, «Мала енциклопедія конституційного права», академічні підручники, фундаментальні видання Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України та інших наукових інституцій, присвячені проблемам реалізації Конституції України й розвитку конституційного права в нашій країні та у світі, науково-практичні коментарі Конституції України, історичні книги, серед яких «Конституція Пилипа Орлика», тексти конституційних актів України ХІХ-ХХ століть тощо.

Урочиста частина святкування Дня Конституції в КУП НАНУ відзначилася нагородженням кращих викладачів та успішних студентів університету почесними грамотами та подяками. Подяки Київського університету права НАН України вручив ректор університету Ю.Л. Бошицький доценту кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ О.М. Романовій, доценту кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ І.В. Канфуї, доценту кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ Н.Л. Дроздович, доценту кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін КУП НАНУ І.А. Толкачовій та іншим активним викладачам.

Викладачу кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ В.О. Павлову, разом із подякою КУП НАНУ, почесний ректор Київського університету права НАН України та багаторічний директор Інституту держави і права академік Ю.С. Шемшученко подарував видання Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України «Правовий статус Національної академії наук України». Таке ж видання з власним автографом академік Шемшученко подарував кращому зі студентів магістратури В. Лихварю.

Кращі студенти університету з нагоди Дня Конституції України отримали почесні грамоти за активну участь у громадському житті університету, старанність, наполегливість, відмінні успіхи у навчанні. Разом з грамотами, який вручав ректор Ю.С. Бошицький, студенти отримали в дар книги «Механізми захисту прав в Україні» та «Проблеми застосування міжнародних стандартів у правовій системі України» за редакцією президента фірми «Салком» Є.Б. Кубка від представниці цієї відомої юридичної фірми.

Наукова бібліотека з вдячністю отримала в дар від гостей заходу ряд цінних наукових і навчальних видань, а сам захід продемонстрував в черговий раз вагу Основного Закону нашої держави, а також важливу роль юридичної науки, вищої юридичної освіти в розвитку суспільного життя української держави та внесок Київського університету права НАН України до науки конституційного права України.

Прес-Центр КУП КУП