09 квітня 2013 року у Київському університеті права відбулись презентація юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України та круглий стіл «Проблемні питання надання безоплатної правової допомоги: роль юридичних клінік»

10 Квітня, 2013

В ході заходу було презентовано юридичну клініку «Фенікс» спільноті юридичних клінік м. Києва та обговорено актуальні питання діяльності юридичних клінік та юридичного клінічного руху в Україні.
   Презентацію було розпочато вітальним словом проректора з наукової роботи Чернецької О.В. Завідувач Бринзанська О.В. презентувала юридичну клініку «Фенікс», розповівши присутнім про історію її створення та основні напрями діяльності.
   Круглий стіл «Проблемні питання надання безоплатної правової допомоги: роль юридичних клінік» розпочався виступом Голови Правління Фундації юридичних клінік України, першого голови Асоціації юридичних клінік України, адвоката, Дулеби М.В., в ході якого було висвітлено проблемні аспекти статусу юридичних клінік в контексті правового регулювання безоплатної правової допомоги та можливі шляхи їх подолання проблем, а також проблеми юридичної клінічної освіти в системі вищої юридичної освіти.

Доповідь заступника керівника департаменту – керівника управління захисту трудових прав департаменту правового захисту апарату Федерації професійних спілок України Сидоряк І.Г. була присвячена участі юридичних клінік у здійсненні соціальних проектів та діяльності громадської приймальні Федерації професійних спілок України в сфері надання безоплатної правової допомоги.
   Про свій досвід роботи щодо організації надання безоплатної правової допомоги розповіли завідувач Громадської юридичної консультації Таращанського агротехнічного коледжу Кабашня А.А. та координатор юридичної клініки Навчально-наукового інституту підготовки кадрів громадської безпеки та психологічної служби Національної академії внутрішніх справ України Сорокун М.О.
   Завідувач експериментальної навчальної лабораторії «Правнича клініка» факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Матвєєва Ю.І.  в ході свого виступу розповіла про проблеми контролю за якістю надання безоплатної правової допомоги та необхідність запровадження нових стандартів діяльності юридичних клінік.

Участь у  круглому столі та презентації взяли представники багатьох юридичних клінік м. Києва, серед яких: експериментальна навчальна лабораторія «Правнича клініка» факультету правничих наук НАУКМА, юридична клініка «Соціальна справедливість» Київського Національного Економічного університету ім. В. Гетьмана, навчально-практичний центр «Юридична клініка» Національного університету державної податкової служби України, навчально-виробнича лабораторія юридична клініка «Legis» Київського університету економіки, туризму і права, а також юридична клініка «Ad honores» Рівненського Інституту Київського університету права НАН України. Гостями заходу були заступник директора з навчально-виховної роботи Блінова В.О. та представники студентського самоврядування Вищого професійно-технічного училища № 33 м. Києва.
   Учасники круглого столу обговорили численні обговорили актуальні питання діяльності юридичних клінік в Україні та напрямки подальшої співпраці.

Матеріал підготовлено завідувачем юридичної клініки Бринзанською О.В.