12 грудня 2012р. в рамках Тижня Права відбувся круглий стіл «Права людини в сфері трансплантології: європейський правовий концепт».

13 Грудня, 2012

Організаторами круглого столу виступили: кафедра цивільного та трудового права КУП НАНУ, НДЛ права біоетики та медичного права КУП НАНУ, кафедра кримінального права та процесу, ВГО Фундація медичного права та біоетики в Україні.

В рамках заходу було переглянуто документальний фільм «Трансплантація нирки в Європі» переданого КУП НАНУ Центром біоетики Центральноєвропейського університету (Будапешт, Угорщина).

ВГО Фундація медичного права та біоетики в Україні учасникам круглого столу було презентовано дослідження «Перспективи ксенотрансплантації: наукові аспекти та етичні розмірковування», підготовленого експертами фундації.

Учасниками обговорювався досвід країн Європейського Союзу в сфері формування презумпції «зголи та незгоди» донорства, правові концепти емоційного донорства на прикладі Великої Британії та розширення кола осіб, які можуть бути донорами на прикладі країн Бенілюксу.

На заході були присутні представники юридичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка.
     Організатори заходу дякують всім, хто доєднався до громадського обговорення перспектив розвитку національного законодавства в сфері трансплантації!