Національна академія наук України Київський університет права

13 листопада 2012 року в КУП НАНУ відбувся майстер-клас Анджело Матіча (Angelo Mattich), (Хорватія)

13 Листопада, 2012

     13 листопада 2012 року в рамках розвитку міжнародних зв’язків та на запрошення ректора, професора Бошицького Ю.Л. Київський університет права НАНУ відвідала делегація з Хорватії, у складі голови Муніципалітету м. Вишнян Анджело Матіча та директора AKTIVA PROFECTUM DOO Олександри Воріч.
     Враховуючи, що пріоритетним напрямком роботи для КУП НАН України є міжнародне співробітництво у науковій і освітянській сферах, зазначений візит є вкрай важливим для реалізації на практиці обговорених питань, щодо підготовки наукової продукції, обміну досвідом у галузі надання якісних освітніх послуг, реалізації спільних науково-дослідних програм тощо.


     Під час візиту голова Муніципалітету м. Вишнян Анджело Матіч зустрівся з професорсько-викладацьким складом та зі студентами, виступивши з майстер-класом на тему «Економічні перетворення в Хорватії, у зв’язку із членством в Європейському Союзі». Пан Матіч розповів про особливості економічного розвитку Хорватії, а також ті перетворення які відбулися в державі у зв’язку із членством в ЄС.


     Присутнім було цікаво дізнатися про те, що шлях Хорватії до ЄС розпочався фактично після зміни післявоєнного режиму президента Франьо Туджмана 2000 року і тривав майже 12 років. Хорватія підписала Угоду про стабілізацію та асоціацію у жовтні 2001 року, а переговори про вступ до Євросоюзу розпочала у жовтні 2005, а завершила – минулого літа. Угоду про приєднання до Євросоюзу Загреб підписав в Брюсселі минулого грудня, після цього країна 1 липня 2013 року стане 28 членом Європейського Союзу. До НАТО Хорватія вступила у квітні 2009 року.

     Лекція пана Матіча викликала зацікавленість у студентів університету, сприяла підвищенню кваліфікаційного рівня майбутніх юристів-міжнародників та спонукала до роздумів. Анджело Матіч висвітлив своє бачення, що приєднання Хорватії до ЄС стане подією для всіх Західних Балкан. Тож, лише дві (Словенія та Хорватія) з восьми держав Західних Балкан (Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія, Албанія та де-факто незалежне Косово) будуть інтегровані до Європейського Союзу.
     Після майстер-класу пан Матіч, радо та напрочуд цікаво, дав фахові відповіді на запитання слухачів.


     Студенти щиро вдячні ректорові, професорові Ю.Л. Бошицькому за організацію майстер-класу, проведеного паном Матічем.

Декан факультету
міжнародних віносин

Дей М.О.