15-16 жовтня 2012 року у КУП НАНУ відбувся цикл майстер-класів професора Чаби Варга (Угорщина)

16 Жовтня, 2012

У КУП НАНУ на запрошення ректора, професора Ю. Бошицького,  та в рамках Концепції міжнародної діяльності університету,  перебуває професор Чаба Варга, почесний  професор інституту правових досліджень Угорської Академії наук, почесний професор Католицького Університету імені Пазмані Петера.
     15 жовтня  2012 року почесний гість презентував студентству та професорсько-викладацькому складу КУП НАНУ  першу  лекцію  з циклу, а саме: «Порівняльне правознавство».
     Під час лекції професор Варга  дав характеристику більш вживаним поняттям  «право», «порівняльне правознавство» в світовій юридичній теорії і  практиці. Окремо зупинився на трактуванні цих понять у класичній грецькій та індійській культурах, вказав на їх походження та зробив порівняльний аналіз щодо визначення спільного і відмінного між цими категоріями.

У процесі діалогу зі студентами  було визначено  значення закону «неопозитивізму» в континентальній європейській знаковій  культурі та обговорено зміни, які відбулися в порівняльному праві в період Радянського Союзу.
     Наступного дня, 16 жовтня 2012 року, було проведено другу лекцію – «Порівняльні правові культури».
     У другій лекції почесного  гостя КУП НАНУ  піднято актуальні питання правової культури в її порівняльних координатах.  Професор Варга зупинився  на визначенні поняття «правові  культури» в контексті європейських вчень і досліджень провідних науковців у галузі правознавства. Цікавими для студентської аудиторії виявилися приклади, якими підкріплював теоретичний матеріал професор Варга. Професор також  зауважив  на важливості дослідження порівняльних правових культур, які сприяють кращому розумінню  юридичної картини світу.
     Наприкінці лекції професор Варга дав фахові відповіді на запитання слухачів. Лекція професора Чаби викликала зацікавленість у студентів університету, сприяла підвищенню кваліфікаційного рівня майбутніх юристів та спонукала до роздумів.

Візит професора Варга, закінчився врученням йому сертифікату «Про проведення циклу майстер-класів у КУП НАНУ» та цінних подарунків від імені ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького.
     Надзвичайно приємним подарунком від поважного гостя  були численні наукові праці, видані в Угорщині на англійській мові, серед яких є унікальні посібники для фонду бібліотеки КУП НАНУ.
     Студенти щиро вдячні ректорові, професорові Ю.Л. Бошицькому за організацію майстер-класу, проведеного Чабою Варгою.