16 травня – День вишиванки

16 Травня, 2024

День вишиванки – це свято, яке щороку відзначається в Україні. Це свято символізує національну гордість і єднання українського народу. Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках.

Українська вишиванка – не просто одяг, а національний символ, що передає історію, культуру та традиції України. Це одне з найкращих втілень національної самосвідомості та самовизначення народу, а також нагадування про велику красу та багатство української культури.

Це свято відзначається не тільки в Україні, але й у всьому світі, де живуть українці та друзі України.На цей день люди одягають вишиванки, проводять фестивалі та конкурси вишиванок, влаштовують національні ярмарки і підтримують традиції свого народу.

Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України.

Одягнена вишиванка 16 травня є символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.