19 листопада 2012 року КУП НАНУ провів І Міжнародний круглий стіл «Співробітництво в Причорноморському регіоні: тенденції і перспективи»
В рамках співпраці Київського університету права Національної академії наук України, Асоціації міжнародного права Республіки Молдова та Європейського університету Молдови, 19 листопада 2012 року на базі КУП НАНУ відбувся І Міжнародний круглий стіл «Співробітництво в Причорноморському регіоні: тенденції і перспективи».
Важливість проведення цього наукового заходу полягає у можливості обміну науковими ідеями, виробленні наукових теорій у сфері міжнародного права, які отримають практичне втілення та обґрунтування ефективних шляхів підвищення ролі міжнародного права та держави в житті сучасного суспільства.
З привітальним словом до учасників круглого столу звернулися ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький та представники Асоціації міжнародного права Республіки Молдова Буріан Олександр Дмитрович.
Учасники І Міжнародного круглого столу представляли вищі навчальні заклади України й зарубіжжя. Участь у роботі круглого столу взяли представники Асоціації міжнародного права Республіки Молдова (Буріан О.Д., Кіндибалюк О.І., Чебан К.А., Харуца А.П.); Європейський університет Молдови (Бахнеану В., Коркодел С., Чибук А.); Наварський публічний університет (м.Памплона, Іспанія) – Хосе Луїс Іріарте Анхель; представник Посольства Іспанії в Україні – Рамон Гонсалес; Національний університет державної податкової служби України – Тимченко Л.Д.; Інститут держави і права ім.В.М.Корецького (Переверзєва О.С., Мельничук О.І., Савчук К. О., Проценко І.М., Прилуцький С.В., Стрельцова О. В.).
На адресу організаторів та учасників І Міжнародного круглого столу надійшли привітання, зокрема від Президента Національної академії наук України, академіка Є.Б.Патона та Голови Союзу юристів України В.Євдокимова.
Учасники зустрічі наголосили на тому, що Причорноморський регіон, повний внутрішніх конфліктів та перебуває у процесі свого формування, і для нього вкрай важливим є зростання співробітництва та активізація діалогу між представниками його країн. На цей процес може здійснити дуже позитивний вплив позиція Європейського Союзу, який зацікавлений у встановлені стабільності у чорноморському басейні та довкола нього. У цьому зв’язку для регіону дуже корисним буде розширення зв’язків із ЄС, тому що у такій співпраці є чіткий політичний вимір, адже розвиток регіональних інфраструктур посилюватиме незалежність нових держав регіону, які перебувають у стані переходу від централізованої до ринкової економіки і від тоталітаризму до демократії.
Під час виступів та їх обговорення на круглому столі були розглянуті такі проблемні питання як проблеми енергетичної, екологічної, та міжнародної безпеки Причорноморського регіону, співробітництва держав Причорноморського регіону, охорона навколишнього середовища, проблеми правового регулювання у боротьбі з нелегальною торгівлею зброєю, проблеми та перспективи співробітництва.
За результатами заслуханих доповідей були узагальнені та схвалені рекомендації учасників круглого столу вишам та науковим установам щодо поглиблення міжрегіональної і транскордонної взаємодії причорноморських регіонів, як невід’ємної складової політики європейського співробітництва в умовах трансформації чорноморського кордону з ЄС. З огляду на це співпраця південних регіонів України з регіонами інших країн та розширення їх участі у реалізації міжнародних проектів виступає одним з пріоритетних напрямів регіональної політики держави.