Національна академія наук України Київський університет права

22 жовтня 2012 року відбувся круглий стіл «Результати та перспективи спільної болгарсько-української магістерської програми»

23 Жовтня, 2012

     В рамках розвитку міжнародних зв’язків 22 жовтня 2012 року в КУП НАНУ відбувся круглий стіл «Результати та перспективи спільної болгарсько-української магістерської програми». На базі таких авторитетних освітніх закладів, як КУП НАНУ та Варненський вільний університет імені Чорноризця Храбра функціонує українсько-болгарська магістерська програма, саме результатам та перспективам якої і була присвячена дана зустріч. Варто також зазначити, що  вже цього навчального року магістранти КУП НАНУ та Варненського вільного університету, які закінчила навчання у Болгарії, отримують подвійні – українські та європейські – дипломи «Право Європейського Союзу».
     Ректор, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький, як керівник спільної магістерської програми від КУП НАНУ, зазначив, що студенти нашого університету спеціальностей “Міжнародне право” та “Правознавство” мають унікальну можливість взяти участь у цій програмі. Він підкреслив, що участь у магістерській програмі надасть студентам безліч можливостей, а саме:
–    отримання двох дипломів:
1.    КУП НАНУ за напрямом 0302 «Міжнародні відносини», спеціальності 8.03020201 «Міжнародне право» (Україна), кваліфікація – «Юрист-міжнародник», «Перекладач»;
2.    Диплом Магістра права Varna Free University (Болгарія).
    –    Отримання двох Дипломів дає змогу працевлаштуватися в Україні, Болгарії, ЄС та більшості країнах світу.
    –    Покращити рівень знань іноземної мови, зокрема англійської та додатково вивчити болгарську мову.


     Під час круглого столу професор Петр Хрістов, декан юридичного факультету Варненського вільного університету імені Чорноризця Храбра (Болгарія) розповів про результати вищезазначеної програми, наголосивши на тому, що перші випускники даної магістерської програми на високому рівні представили КУП НАНУ, адже усі роботи наших магістрантів були захищені на «відмінно» та отримали найвищу оцінку за болгарською системою оцінювання – 6 балів. Також він розповів про можливості та перспективи, які відкриваються перед студентам, які навчатимуться за даною магістерською програмою. Проф. Христов наголосив на тому, що під час навчання у Болгарії студенти не лише опановують дисципліни, але й мають можливість брати участь у численних культурних заходах.  
     Александра Ангелова, – координатор проекту від Варненського вільного університету, акцентувала увагу на тому, що професорсько-викладацький склад у Болгарії представлений на високому рівні, оскільки лекції в рамках даної спільної магістерської програми читають провідні спеціалісти Болгарії, серед яких, окрім теоретиків, також є відомі практики, зокрема Віце-адмірал Еміль Іванов Люцканов.


     Марина Дей, як координатор програми від КУП НАН України, виділила основні моменти, щодо навчання та зазначила, що спеціальність «Право Європейського Союзу» орієнтована на осіб, які хочуть опанувати нові вимоги та знання для задоволення сучасних потреб висококваліфікованими юристами, спеціалістами, представниками організацій та всіх інших осіб, які мають необхідність глибоко вивчати галузь права ЄС.
     Підводячи підсумок зустрічі ректор, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький зазначив, що дана програма відкриває широкі можливості для професійної реалізації її випускників. Отримані знання будуть в нагоді випускникам програми для працевлаштування в органах та інституціях Європейського Союзу, а також для приватної практики на території ЄС та за його межами.
     Кульмінацією заходу стало урочисте нагородження ювілейним срібним медальйоном із ликом Черноризца Харбъра Київський університет права НАНУ в особі ректора, професора Ю.Л.Бошицького, за успішний розвиток та співпрацю з Варненським вільним університетом «Черноризец Храбър».


     Обговорення результатів та перспектив спільної болгарсько-української магістерської програми викликало велику зацікавленість серед студентів та викладачів КУП НАНУ, оскільки надається унікальна можливість отримати нові знання, які є необхідними для задоволення сучасних потреб висококваліфікованими юристами та спеціалістами в галузі Європейського права, міжнародного права та права міжнародної безпеки.