28 березня 2013 року відбулась зустріч з Першим секретарем Посольства Республіки Білорусь в Україні паном Олексієм Жуковцем.

29 Березня, 2013

28 березня 2013 року у рамках Тижня іноземних мов та за сприяння ректора КУП НАНУ, Заслуженого юриста України, проф.Юрія Бошицького відбулась зустріч з Першим секретарем Посольства Республіки Білорусь в Україні паном Олексієм Жуковцем.
   На заході були присутні: Марина Дей – декан факультету міжнародних відносин, делегація студентів з Республіки Молдова на чолі з Віталіною Бахніану – деканом факультету іноземних мов Європейського університету Молдови, а також студенти та співробітники Київського університету права НАН України.
   Почесний гість розповів про двостороннє співробітництво в економічній та освітянській сфері, а також окреслив аспекти договірно-правової бази між нашими країнами.

Як відомо, 27 грудня 1991 року між уже незалежними Україною і Республікою Білорусь були встановлені дипломатичні відносини. 30 червня 1992 року було відкрито Посольство України в Республіці Білорусь, а 12 жовтня 1993 року – Посольство Білорусі в Києві. У 2004 році Консульський пункт українського Посольства, який розміщений у Бресті, було перетворено у Генеральне консульство України.
   Довгострокова концепція співробітництва між Україною та Республікою Білорусь була закріплена договором “Про дружбу, добросусідство, та співробітництво” (набув чинності 6 серпня 1997 року), де сторони домовилися про невтручання у внутрішні справи, непорушність існуючих між ними кордонів та підтвердили, що не мають територіальних претензій одна до одної.
   Щодо галузі вищої освіти та науки, то – 18 червня 2001 року була підписана Угода між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Республіки Білорусь про співробітництво в галузі освіти. А вже 23 жовтня 2012 року – Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі вищої та післядипломної (післявузівської) освіти. Основною метою Угоди є сприяння мобільності студентів, аспірантів та викладачів; надання можливість активізувати міжуніверситетські зв’язки між обома державам, окрім того, надання можливості для вивчення та викладання української мови та літератури у закладах вищої освіти Республіки Білорусь та білоруської мови і літератури у вищих навчальних закладах України.

Професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору КУП НАНУ, заслуженому юристу України, професору Юрію Бошицькому за організацію зустрічі з Першим секретарем Посольства Республіки Білорусь в Україні паном Олексієм Жуковцем.

Відділ міжнародних зв’язків та грантів КУП НАНУ