8-мі Шевченківські читання: захист України як суверенної та незалежної держави
Наприкінці березня кожного року, студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проводять неформальний творчий захід, присвячений пам’яті великого генія українського народу − Тараса Григоровича Шевченка.
Восьмий рік поспіль цей захід об’єднав творчих й активних молодих людей з різних куточків України. На Шевченківських читаннях завжди обговорюються актуальні державно-правові та соціальні проблеми крізь призму літератури. Сьогодні, як ніколи раніше, потрібно єднатись українцям на засадах національних традицій. Саме у цьому нам і допомагає літературна творчість.
У заході взяли участь студенти Київського університету права НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного авіаційного університету, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського національного медичного університету, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Наш навчальний заклад представляли студенти 4 курсу юридичного факультету, а саме Віталій Бондар та Андрій Матат.
Присутніх привітав доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, проректор із наукової роботи університету А.П. Гетьман: «Без Шевченка, без його поетичної сили і духовної величі важко уявити і сучасне України, і її минуле, від часу виходу «Кобзаря», і прийдешнє. Ми піднімалися, зміцнювалися, утверджувалися як нація з невмирущими інвективами його розуму і серця».
Шевченківські читання відкривають для учасників заходу українську землю Слобожанщини. Адже, приміром, найкрасивіший пам’ятник Траса Шевченка в Україні знаходиться саме у Харкові – першій столиці нашої Батьківщини. Не став виключенням і цьогорічний захід, бо давно відомо: справжній Харків – Харків український!
На Шевченківських читаннях 2015 року учасники презентували власну поезію, декламували улюблені вірші, проголошували есе та виступали з доповідями за тематикою заходу. Студенти вразили своїми талантами, декламуючи як власні вірші, так і поезію Кобзаря, виконуючи пісні під акомпанемент баяну, які супроводжувалися відео- та аудіо- матеріалами. Не менш цікавими були есе, короткі новели, визначальними темами яких стали життя і творчість Т.Г. Шевченка, його роль в українській історії та культурі, а також роздуми про сучасні реалії нашої країни та суспільства.
Усі намагалися всебічно розкрити особистість поета, передати своє власне сприйняття Кобзаря, його творів і громадянської позиції, показати, як український пророк вплинув на формування їх світогляду. Серед культурної частини заходу, варто назвати авторську екскурсійну програму до Молодіжного парку Харкова, яку провів доцент кафедри конституційного права України, кандидат історичних наук С.Ю. Лукаш.
Атмосфера заходу була щирою та патріотичною, адже завдяки щорічним Шевченківським читанням у Харкові, учасники розкривають нехрестоматійного Тараса Шевченка, що власне й вирізняє даний захід з-поміж безлічі подібних. Кобзар мобілізує небайдужу молодь України, – про що достеменно знають учасники читань!
Авторські матеріали учасників 8-х Шевченківських читаннях – вірші, есе, нариси – організатори опублікують у спеціальній рубриці на сайті проекту ЮрКолос за адресою: http://www.jurkolos.com.ua в мережі Інтернет безкоштовно.
Наукове товариство студентів
КУП НАН України
за матеріалами: http://www.nlu.edu.ua