9 грудня 2014 р. відбувся науково-практичний семінар-дискусія «Поняття війни та миру у світовій політико-філософській думці»

11 Грудня, 2014

9 грудня 2014 р.  в рамках проведення Тижня факультету міжнародних відносин, кафедрою філософії і соціально-гуманітарних дисциплін було проведено науково-практичний семінар-дискусію на тему «Поняття війни та миру у світовій політико-філософській думці». У заході взяли участь студенти ІІ курсу факультету міжнародних відносин, викладач Кальмук Ірина Павлівна та асистент Лебідь Віталія Павлівна.

Семінар складався із двох частин: спершу студенти представили свої доповіді у яких висвітлювали основні політико-філософські думки представників різних епох – Гуго Гроція, Бенедикта Спінози, Георга Гегеля, Карла фон Клаузевіца, Томаса Гоббса та ін.; друга частину проходила у формі дискусії – студенти були поділені на дві команди, кожна з яких представляла власний погляд війну.

Перша команда відстоювала позицію, що війна – це гальмо розвитку цивілізацій, інша наводила аргументи на користь позиції – війна, як двигун прогресу, фактор розвитку цивілізації. В ході семінару склалася цікава, пізнавальна для всіх та жвава дискусія між учасниками заходу. В результаті проведеного семінару студенти значно розширили свої знання стосовно політико-філософських поглядів на таке явище як війна, що є надзвичайно актуальним у сучасному світі, а також отримали практичні навички як правильно представити, аргументувати, відстоювати свою позицію у дебатах, що є надзвичайно важливим вмінням для майбутніх юристів.