Автори скульптурних композицій нового проекту КУП НАН України “Галерея духовності” – Микита та Єгор Зігура (брати скульптори)

22 Квітня, 2010

egor-author.jpg

Єгор Зігура

nikita-author.jpg

Микита Зігура

Микита та Єгор Зігура народилися в 1984 р. у місті Дніпропетровську.

Обидва закінчили у 2003 р. Державну художню середню школу ім.Т.Г.Шевченка.

З 2003 по 2009 р. разом навчались в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури на відділенні скульптури.
Нині займають посади асистентів-стажистів у тій же академії, а також є дійсними членами Молодіжної спілки художників України.
З 2004 р. – постійні учасники всеукраїнських виставок (м.Київ, Будинок художника).

У 2005–2007 рр. беруть участь у 5-ти київських міжнародних фестивалях пісочної скульптури.
У 2006 р. активно приймають участь у конкурсі снігової скульптури «ВИТОКИ 2» (м.Київ) та у виставці «Крапка з комою» яка проходила в місті Чернігові в Обласному художньому музеї.

2007 р. відзначився їхньою участю у двох фестивалях, а саме: ленд-арту «ВЕСНЯНИЙ ВІТЕР» (м.Київ) та фестивалі сучасного мистецтва «GOGOLFEST» (Мистецкий арсенал).

У 2008 році брати (скульптори) не лише беруть участь у всеукраїнському триєналі скульптури (м.Київ) та у всеукраїнських симпозіумах з каменю у м.Дніпропетровську та в Тустані, а й на симпозіумі «Живий Камінь» у Черкасах, де Микита Зігура зайняв друге місце.

У 2009 року Микита встановлює скульптурну композицію «Козак Мамай», а його брат Єгор скульптурну композицію «Дівчина з вівцями» у місті Борзна (музей художника Олександра Саєнка), а вже згодом разом встановлюють м’ятник «Брати Лизогуби» у м.Седніві, приймають участь у виставці «Завжди, Ніколи і Навіки» (Андріївський узвіз, галерея «Барва»), а також стають учасниками на всеукраїнському симпозіумі з дерева у Черкасах.

У цьому році обидва брати вже брали участь у Великому скульптурному салоні 2010 (м.Київ, Український дім).

На сьогоднішній день вони активно займаються творчою діяльністю, беруть участь у творчих проектах та виставках.